Home UZAYONOMİ UZAYA İSMİNİZİ GÖNDERİN 6 AY UZAYDA KALSIN!
UZAYONOMİ - 6 Mart 2020

UZAYA İSMİNİZİ GÖNDERİN 6 AY UZAYDA KALSIN!

The Space Collective adlı şirket, isminizin olduğu kartları uzaya gönderecek, Uzay İstasyonu'nun dışında 6 ay asılı kalacak.

İsminiz uzaya gidecek. İngiltere merkezli Amerikan şirketi The Space Collective, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA ile yaptığı anlaşma doğrultusunda isminizi uzaya taşıyacak. Şirket bu yılın sonbaharında Uluslararası Uzay İstasyonu’na küçük naylon bayrak, işlenmiş isim kartları, yani armanızı götürecek. Koleksiyon 6 ay laboratuvarın dışında asılı olarak sergilenecek ve görev bitimi Dünya’ya geri dönecek.

“UZAYA GİDİŞ DÖNÜŞ İSİM BİLETİ”

Bir ticari bilim tesisi ve uzay koleksiyonu şirketi işbirliği ile başlayan fikir sayesinde artık UUİ dışına bayrağınızı dikebilir ya da üzerine isminiz işlenmiş armanızı astırabilirsiniz. Sipariş almaya başlayan The Space Collective web sitesinde  ‘Uzaya Gidiş Dönüş isim bileti’ diye duyuru yaptı. Kumaş üzerine işlendikten sonra isminiz uzayda 6 ay kalıp sonra tekrar kapınıza kadar geri gelecek.

İSTER BAYRAK SEÇ, İSTER İSİM KARTI: 300 DOLAR

Astronotların taktıkları rozetlerden esinlenip yapılan bu armalar NASA’nın sembolünden uzanan altın veya gümüş kanatlarını mavi bir fon üzerine oturtmuş. Her biri 300 dolar… Kişi, 14 karaktere kadar istediği herhangi bir ismi yazabilecek ya da aynı fiyata 4 naylon bayrak stilinden birini seçecek (Her biri 10’a 15 santim).. Seçenekler şöyle; herhangi bir ülkenin veya ABD eyaletlerinin bayrakları, NASA sembolünü içeren bir bayrak veya 20 yıl sürekli operasyonu simgeleyen Uluslararası Uzay İstasyonu logolu bir bayrak.

6 AY SONRA EVE POSTALAYACAKLAR

The Space Collective açıklamasında satın alınan bayrak ve armalardan bahsederken “Tüm dönüş kontrolleri yapıldıktan ve işlemler tamamlandıktan sonra evinizin kapısına kadar gönderecegiz” dedi. Her biri uçuş dökümanları, fotoğraflar ve özel bir sertifika eşliğinde tek tek postalanacak.

Bir önceki proje NASA’nın 60’ncı yılı kutlamaları için yapılan iğne ve armaları içeriyordu ve Ocak ayında SpaceX Dragon ile birlikte Uzay İstasyonu’ndan Dünya’ya döndüler.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: UZAY İSTASYONU GÖRÜNTÜLERİ: OKYANUSTA 3 UFO!

İŞTE UZAY İSTASYONU’NUN ÖLECEĞİ YER!

‘DÜNYA DÜZ’CÜLERİ KIZDIRAN ASTRONOT FOTOĞRAFI