Home GELECEK “YILDIZLARARASI BANKACILIK BAŞLAYACAK, GEZEGEN ALIP SATACAĞIZ”
GELECEK - UZAYONOMİ - 9 Mart 2020

“YILDIZLARARASI BANKACILIK BAŞLAYACAK, GEZEGEN ALIP SATACAĞIZ”

Başlıktaki cümleler çok iddialı değil mi? Pulsar Fusion'ın CEO'su Richard_Dinan, "Uzay yolculukları parayı bitirecek" diyor.

Richard Dinan… İngiliz televizyonlarını kasıp kavuran Made In Chelsea dizisinin yıldızıydı… Para kazandı, ünlendi, ardından aslında en çok sevdiği işi yapmaya başladı: Roket! O, bugün Mars’a insan taşıyacak nükleer füzyon gücüyle çalışan roketlerin pervanelerini yapacak Pulsar Fusion şirketinin CEO’su…

Başlıktaki sözlerini çok iddialı bulduysanız siz bir de aşağıdakileri okuyun…

GİT GEL, BAKTIN BİNLERCE YIL GEÇECEK

“Nükleer füzyon, çok daha hızlı yolculuklar yapmamızı sağlayacak. İnsanoğlu yıldızlararası yolculuklara başladığında da para anlamını yitirecek, para kalmayacak. Bir yıldızlararası bankacılık sistemi oluşacak.”

“Para, ticaret yaptığınız insanla aynı zaman diliminde olduğunuzda bir anlam taşır. Siz uzay yolculuğu yapacaksınız, dönüp geldiğinizde Dünya’da binlerce yıl geçmiş olacak!”

YILDIZLARARASI EMLAKÇILIK

“Dünya’daki para göreceli. O nedenle uzayda ticaret yapabileceğim bir sistem lazım olacak. Ben uzay yolculuğuna çıkıp döneceğim. Bir bakacağım benim torunumun torunumun torunu, paramı yiyip bitirmiş! Parayı garantilemek için uzaya yanıma alamam. Çünkü kağıt. Ve rokette ağırlık yapacak. Belki yıldızlararası emlakçılık başlayacak. Gezegen alıp satacağız. Bize yakın gezegenler değerli olacak.”

Erken… ama mantıksız değil… Zaten tüm buluşlar da ihtiyaçtan doğmaz mı? Kim bilir, uzay yolculukları başladığında daha ne sorunlarla karşılaşacağız?

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ‘YA UZAYLILAR, GELECEKTEN GELEN İNSANLARSA?’

UZAY TRAFİĞİNİ KİM KONTROL EDECEK?

BITCOIN’CİLER DİKKAT, ELİNİZDE AVUÇ AVUÇ ‘ÇAY PULU’ OLMASIN?!