Home UZAYRAZZİ 2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK
UZAYRAZZİ - 17 Aralık 2019

2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK

Türkiye’nin sosyal medyada harcadığı günlük süre 2 saat 46 dakika. Filipinler 4 saat 12 dakika ile en çok 'sosyalleşen' ülke oldu.

2019 verilerine göre günlük sosyal medyada harcadığımız süre 2 saat 46 dakika olurken, Filipinler 4 saat 12 dakika ile en çok sosyal medyada vakit geçiren ülke oldu. We Are Social verilerine göre, Türkiye’nin sosyal medyada harcadığı günlük süre 2 saat 46 dakika olarak kayıtlara geçti. Listede birçok ülke yer alırken, Filipinler’in 4 saat 12 dakika ile en çok sosyal medyada vakit geçiren ülke olduğu saptandı.

GÜNEY AMERİKA SOSYAL MEDYAYI SEVİYOR

Sosyal medyada en çok vakit geçirip ilk 3’e giren ülkeler ise 3 saat 34 dakika ile Brezilya, 3 saat 31 dakika ile de Kolombiya olarak görüldü. Buna karşın sosyal medyada günlük en az süre geçiren ülke Japonya olarak gözlenirken, sosyal medyada geçirdikleri sürenin sadece 36 dakika olduğu kaydedildi.

BASINDAKİ SOSYAL MEDYAYLE İLGİLİ HABER SAYISI 131 BİN 791

Peki ya Türkiye? Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre, bu yıl sosyal medya ile alakalı basına 131 bin 791 haber yansıdığı tespit edildi. Böylelikle sosyal medyanın Türkiye’nin gündeminde yoğun olarak konuşulduğu görülürken, sosyal medya üzerinden yayılan başlıkların da gündem belirlemede çok etkin olduğu tespit edildi.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI İŞ SÖZLEŞMESİ FESHİNE SEBEP OLABİLİR Mİ?

SOSYAL MEDYAYI SALLAYAN MARSLI SOLUCAN!

GOOGLE’DAN KAĞITTAN CEP TELEFONU!