Home UZAYRAZZİ 28 YILLIK ATLANTİS GÖRÜNTÜSÜNDEKİ UFO MU?
UZAYRAZZİ - 16 Aralık 2019

28 YILLIK ATLANTİS GÖRÜNTÜSÜNDEKİ UFO MU?

Atlantis Uzay Mekiği'nin 1991 yılındaki uçuşunun arşiv fotoğraflarını inceleyen Youtube fenomeni iki UFO gördüğünü iddia etti.

Tarih 2 Ağustos 1991… Atlantis Uzay Mekiği’nin 9 günlük 9’uncu görevi STS43… Astronot John Blaha komutasındaki mekik 5 ertelemeden sonra 2 Ağustos’ta fırlatıldı. Dördüncü TDRS-E uydusunu taşıyordu.

TARİHİN UZAYDAN DÜNYA’YA İLK E-MAİLİ ATILDI

Önemli bir görevdi. Keza tarihin uzaydan Dünya’ya ilk e-maili de bu görev esnasında atıldı. Astronotlar bir Macintosh’tan NASA’daki Marsha Ivins’e şu mesajı göndermişti: “Merhaba Dünya! STS43 ekibinden selamlar. Çok iyi vakit geçiriyoruz, keşke siz de burada olsanız. Hasta la vista, baby! Döneceğiz.”

E-mailde de dedikleri gibi 11 Ağustos 1991’de Dünya’ya döndüler… İşte o uzay görevi yeniden Dünya’nın gündeminde. Ancak ne görevin içeriği ne ekip ne de atılan ilk uzay e-maili… Mekiğin uzaya çıkarken çektiği ve NASA arşivlerinde bulunan fotoğraflardan dolayı…

UFO AVCILARI ARŞİVLERİ KARIŞTIRIYOR

NASA arşivlerini didik didik eden Youtube fenomenleri, buradan UFO hikayeleri ortaya seriyorlar. Son örnek de STS43 görevinde çekilen fotoğraflar… Kendisine UFO avcısı diyen Scott Waring incelediği fotoğrafları, Youtube’a yüklediği videoda gösterdi ve iddia etti:

“İki UFO’nun Atlantis’in etrafında döndüğü açıkça görülüyor.” 

Spacemag Türkiye olarak biz yeniden hatırlatıyoruz. Sizi haberdar etmek bizden, inanıp inanmamak sizden… İşte Scott Waring’in NASA arşivlerinden çıkarttığı görüntüler ve “İşte iki UFO” iddiası…

İlk görüntü… Saat 23:58…
İkinci kare… 4 saniye sonrası…
Üçüncü kare… Saat 23:58… Saniye 35… İki ‘şey’ görülüyor.
9 saniye sonrası ‘şey’lerden biri gidiyor!
Final karesi… İki ‘şey’ yeniden görülüyor…

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: PENTAGON’DAN 2’NCİ UFO RAPORU: ‘O UÇAN ŞEY NE?’

‘BUGÜNKÜ MARSLILAR YERALTINDA YAŞIYOR OLABİLİR’

‘TATİLCİLER’E TAVSİYE: İŞTE MARS’TA GEZİLECEK 8 NOKTA!