Home UZAYRAZZİ 51. BÖLGE’DEKİ UZAYLI FESTİVALİ ‘ALIENSTOCK’UN TARİHİ BELLİ OLDU: 20-22 EYLÜL
UZAYRAZZİ - 20 Ağustos 2019

51. BÖLGE’DEKİ UZAYLI FESTİVALİ ‘ALIENSTOCK’UN TARİHİ BELLİ OLDU: 20-22 EYLÜL

21 yaşındaki bir gencin, içinde uzaylıların bulunduğu iddia edilen Amerika'nın gizli üssü 51. Bölge'yi 'İstila edelim' çağrısı 'şakayla karışık' rock festivaline döndü. Nerede bu 51. Bölge? Amerika ne gizliyor?

Her şey 21 yaşındaki Amerikalı Matty Roberts’ın Facebook’ta “51. Bölge’yi istila edelim, bizi durduramazlar” başlıklı bir sayfa hazırlamasıyla başladı.

KISA SÜREDE 2 MİLYON GÖNÜLLÜ

10, 100, 1000 derken 15 gün içinde tam 2 milyon kişi sayfayı takip etmeye başladı. Matty Roberts’ın bir sonraki adımı “İstilayı canlı yayınlayacağım” diye çağrı yapması oldu. İşte bu noktada işler değişti.

HAVA KUVVETLERİ: “GELİRSENİZ, KARŞINIZDA BİZİ BULURSUNUZ”

Las Vegas’a 2 saat uzaklıkta olan dünyanın en gizemli üssü 51. Bölge’nin sahibi olan Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri rahatsızlığını dile getirdi: “51. Bölge’yi basmaya gelirseniz, karşınızda bizi bulursunuz.”

FBI YETKİLİLERİ EVİNİ BASINCA ‘ŞAKAYDI’ DEDİ

Yetmedi… Bu kez Amerika Birleşik Devletleri’nin iç istihbarat ve güvenlik gücü FBI (Federal Soruşturma Bürosu) Matty Roberts’ı evinde “ziyaret etti.”

Matty Roberts’ın Twitter profili

Dünya basınının “51. Bölge’yi istila fikrinin arkasındaki genç” diye tanıttığı Matty Roberts, FBI’yı görünce çark etti: “Bu sadece bir şakaydı. Kontrolden çıktı.” Matty Roberts’ın 2 milyon gönüllüsü sitemlerini belirtirken; haftasonu yepyeni bir haber yayınlandı.

“WOODSTOCK, UZAYLILARLA BİRLEŞTİ”

Matty Roberts, NBC Televizyonu’na yaptığı açıklamada şaka dediği ‘istila’nın bir festivale dönüşeceğini açıkladı. Ünlü rock festivali Woodstock’tan esinlenerek ‘Alien-stock’ denilen festival 20-22 Eylül’de 51. Bölge’nin 40 km yakınındaki Nevada eyaletinin Rachel kasabasında düzenlenecek.

“30 BİN KİŞİ GELECEK, DRONE GETİRMEYİN”

Kasaba nüfusu sadece 50… İnternet yok… Matty Roberts’ın “Çok eğleneceğiz” dediği festivalle ilgili uyarılar şöyle: “Askeri bölge yakını olduğu için sakın ama sakın drone getirmeyin.” Peki, uyarılar sonrası istiladan rock festivaline dönen etkinliğe kaç kişi gelecek? NBC, 30 bin kişinin geleceğini öne sürdü.

51. BÖLGE NEDİR, GİZEMİ NEREDEN GELİYOR?

Peki ‘istila’ kelimesiyle tüyleri diken diken olan 51. Bölge nedir? Vikipedi bilgisi şöyle: “Bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan yerdir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır.”

“ROSWELL’DE DÜŞEN UFO DA ORADA”

O zaman bu askeri üsse neden gizemli deniyor? İddialara göre Amerika, 51. bölgede daha önce yakaladığı dünya dışı yaratıkları yani uzaylıları inceliyor, özel deneyler yapıyor. ‘Independence Day’ filminden, ‘The X-Files’ dizisine kadar, birçok bilim kurgu yapımına konu olan 51’inci Bölge, ‘Uzaylıların tutulduğu yer’ olarak yorumlanıyor. 1947 senesinde Roswell‘e düştüğü iddia edilen UFO’dan elde edilenlerin de bu üsse saklandığı hep konuşuldu.

İŞTE QUINTUMNIALI UZAYLILARIN FOTOĞRAFLARI!

Hatta 51. Bölge’de çalışmış olan Amerikalı bilim insanı Boyd Bushman, ölümünden kısa süre önce çektiği videoda 51. Bölge’deki uzaylıların fotoğraflarını yayınlamıştı.

Uzaylıların uzun parmakları ve perdeli ayaklarını belirten Boyd Bushman, ziyaretçilerin Quintumnia adlı gezegenden geldiklerini öne sürmüştü. Amerika tabii ki bu iddiayı reddediyor.

Fotoğraflar: Alienstock Festival, Twitter, Youtube