Home UZAYRAZZİ ALİ KUŞÇU GÖZLEMEVİ, ÇOCUĞUNUZA İNTERNET ÜZERİNDEN UZAY EĞİTİMİ VERİYOR
UZAYRAZZİ - 15 Ekim 2020

ALİ KUŞÇU GÖZLEMEVİ, ÇOCUĞUNUZA İNTERNET ÜZERİNDEN UZAY EĞİTİMİ VERİYOR

Ali Kuşçu Uzay Evi, Dünya Uzay Haftası'na ithafen çevrimiçi eğitimlerle yeni eğitim öğretim yılına başladı.

İstanbul Eyüpsultan Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Ali Kuşçu Uzay Evi hizmete başladığı 2014 yılından bu yana, her geçen gün eğitim içeriklerini geliştirerek ve yeni modeller üreterek 50 binden fazla öğrenciye hizmet verdi.

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitimlerine ara veren Ali Kuşçu Uzay Evi, 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Dünya Uzay Haftası’na ithafen çevrimiçi eğitimlerle yeni eğitim öğretim yılına başladı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“Okullara Yönelik Çevrimiçi Eğitimleri” başladığı günden itibaren eğitimciler ve öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Dönem boyunca devam edecek olan çevrimiçi eğitimlere İstanbul, Ankara, Antalya, Zonguldak, Sakarya, Düzce, Manisa, Muğla, Malatya, Burdur, Ordu, Bursa ve Yozgat başta olmak üzere yurdun dört bir yanından farklı illerden okullar eğitim alabilmek için başvurularda bulundu.

HAFTAİÇİ GÜNDE 4 SEANS

Ali Kuşçu Uzay Evi, ilçe sınırlarını aşarak çevrimiçi eğitimlerle Türkiye’nin dört bir yanına eğitim vermeye başladı. Eğitimlere yoğun rağbet olurken, eğitimlerden eğitimciler de öğrenciler de memnun olduklarını belirtti.

Çevrimiçi eğitimlerle ilgili bilgi veren Ali Kuşçu Evi Astronomi Eğitmeni Yağmur Karan, eğitimlerin çok verimli geçtiğini belirterek şunları söyledi:

“Çok yoğun bir talep var. Türkiye’nin birçok şehrinden talep var. İstanbul dışında başka illerdeki öğrencilere de ulaşabilme şansını yakaladık. 4 konu seçeneği sunuyoruz, bunlardan birini seçiyorlar. Katılım da çok yoğun oluyor. Öğrencilerin ilgisi çok yoğun, eğitimler sırasında çok güzel sorular geliyor. Dönüşler de oldukça verimli. Eğitimlerin sonunda öğretmenlerimiz de sunumları çok beğendiklerini belirtiyorlar çok verimli olduğunu söylüyorlar. Öğrenciler konuları iyi anlayarak çok perspektifli, derin sorular soruyorlar. Yüz yüze yapılan eğitimlerden hiçbir farkı yok. Yüz yüze eğitimin etkileşimini biz çevrimiçi eğitimlerde de yakalayabildik.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Ali Kuşçu Uzay Evi tarafından başlatılan eğitimler, ilkokul, ortaokul ve liselere yönelik veriliyor. İnternet üzerinden verilen eğitimlerde, Uluslararası Uzay İstasyonunda astronotlar, Güneş Sistemi, takım yıldızlar ve gökyüzü ile uzay çalışmalarında ilkler konuları işleniyor.

Dersler hafta içi saat 10.00, 11.00, 14.00 ve 15.00 olmak üzere günde 4 seans olarak maksimum 40 dakika sürede gerçekleştiriliyor. Randevu sistemiyle düzenlenecek çevrimiçi eğitimlerde, randevular yalnızca öğretmenler tarafından alınıyor. Eğitimler tek seansta maksimum 50 öğrenci için yapılıyor. Ayrıntılı bilgi ve ya randevu almak isteyenler 0212 440 15 66 numaralı telefonu arayabilirler.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: OSMANLI VE UZAY-2: ALİ KUŞÇU VE FETHİYYE

YILDIZLARIN GEZEGENLERİN İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR?

YAVUZ UNAT: ‘ASTRONOMİ EVRENDEKİ YERİMİZİ SORGULATIYOR’