Home UZAYRAZZİ “ASTROLOJİ TAHMİNLERİ TESADÜFTÜR”
UZAYRAZZİ - 13 Nisan 2022

“ASTROLOJİ TAHMİNLERİ TESADÜFTÜR”

Radyo Gar'da yayınlanan Emre Ergül'le Kozmoğrafya programına konuk olan Prof. Dr. Fuat İnce, astroloji ile ilgili konuştu.

Uzay politikaları uzmanı Prof. Dr. Fuat İnce, Radyo Gar’da yayınlanan Emre Ergül’le Kozmoğrafya programına konuk oldu.

Radyo Gar’da yayınlanan programa katılan İnce, astrolojiyle ilgili fikirlerini açıkladı:

“Kışın doğanlarla baharda doğanlar sarasında farklılık olabilir. Yazın doğanlar sıcağa dayanıklı bebekler olabilir. Doğal açıklanabilecek sebeplerle fiziksel durumlarına yansıyabilir ama bunların ruhsal durumlarına yansıyacağını sanmıyorum.”

“ASTROLOGLARLA ARAM İYİ DEĞİL”

“Bu konuda başka çalışmalar var. Sosyo-biyoloji diye. Genetik kalıtımların psikolojiye etkisi… İnsan doğası doğumdan kalıtımla mı gelir yoksa çevresinden sonradan mı öğrenilir? Bunu yıldızlara bağladığınız zaman onun doğruluğuna inanamıyorum.”

“Astrologlarla benim aram pek iyi değildir. Deneyler de yapıldı. ABD’deki Astroloji Birliği diye bir yerden… Astrolojik tahminlerin çoğunun rastlantısaldan öteye girmediği kanıtlandı. Nature dergisinde bu deneyler yayınlandı. Astrolojinin tahminleri tutuyorsa tutuyor, tutmayabilir de.”

“Şimdi ben Koç burcuyum. 1-2 sene oldu, okudum burcumu. Diyor ki, “Artık çocuk yapmanın zamanı geldi.” 70 yaşını geçmişim, 2 kızım var!”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “GEZEGENLERİN İNSANA ETKİSİNE DAİR BİLİMSEL KANIT YOK”

YAVUZ UNAT: ‘ASTRONOMİ EVRENDEKİ YERİMİZİ SORGULATIYOR’

İŞTE BURCUNUZUN TAKIM YILDIZINIZIN FOTOĞRAFI!