Home UZAYRAZZİ ASTRONOTUN YAKININDAN GEÇEN ‘ARAÇ’ NE?
UZAYRAZZİ - 16 Kasım 2019

ASTRONOTUN YAKININDAN GEÇEN ‘ARAÇ’ NE?

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlar uzay yürüyüşü yaptı. Ancak tamirlerinden daha çok canlı yayında görülen şey manşet oldu.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda tamir günü… Kozmik Işın Dedektörü bozuktu. Ve tamir edilmesi gerekiyordu. İstasyondaki NASA astronotu Drew Morgan ile ESA astronotu Luca Parmitano kolları sıvadı. Yaptıkları uzay yürüyüşleri NASA TV’de canlı yayınlandı.

İLK BAKIŞTA BULUTA BENZİYOR

Görüntüler tüm Dünya’da ilgi ile izlenirken, Youtube fenomeni Mr. MBB333 bir ‘detay’ yakaladı. Görüntülerde gerçekten de ilginç bir ‘şey’ ya da fenomene göre bir ‘araç’ görülüyor. Olduğu yerde dönerek hareket eden ‘şey’ ilk bakışta buluta benziyor. Ancak Mr. MBB333 ‘araç’ta pencereler olduğunu da iddia etti.

Canlı yayında astronotun yakınından geçen garip şey… (Fotoğraf: Youtube)

Aslında herkes Mr. MBB333’ten her zaman olduğu gibi “Bu bir UFO” demesini beklerken; ondan farklı bir çıkış geldi: “Bu Amerika’nın kurduğu Uzay Komutanlığı’nın aracı olabilir. Astronotların güvenliğinden sorumlu ilk görevleri mi acaba?”

İDDİA: “PENCERELERİ VAR”

‘Şey’in Uluslararası Uzay İstasyonu’nun etrafında dönüyor olması, fenomenin “Amerikan Ordusu uzayda” iddiasının sosyal medyada patlamasına neden oldu. İşte iddiası:

“Birçok açıdan görülüyor. Yavaş çekimde bakıldığında inanılmaz… Bulut gibi gözüken şeyin pencereleri var.”

“ASTRONOT BİLİYOR OLMALI, ORALI BİLE DEĞİL”

Bir takipçi astronotun hareketlerini gündeme getirerek bu iddiaya destek veriyor: “Astronota bakın. Hiç şaşkın değil. Bakmıyor bile o tarafa. Sanki haberi var. Bence de Amerikan Uzay Komutanlığı’nın aracının kendisini izlediğini bildiği için normal takılıyor.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: UZAYLILARIN OLDUĞUNA İNANAN ÜNLÜLER KİM?

“YABANCI BİR GÜÇ ŞU ANDA ARAMIZDA DEĞİL Mİ?”

UFO ŞEKLİNDEKİ YAPILAR SİZİ ŞAŞIRTACAK