Home UZAYRAZZİ BELGESEL: TUTANKAMON’UN SON 100 GÜNÜ
UZAYRAZZİ - 26 Haziran 2020

BELGESEL: TUTANKAMON’UN SON 100 GÜNÜ

BBC Earth, Temmuz ayında yepyeni altı belgeseli ekrana getiriyor. “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” onlardan biri...

BBC Earth, Temmuz ayında yepyeni altı belgeseli ekrana getiriyor. Temmuz ayının sıcağında “Sıfırın Altında Yaşam – Kanada” belgeseli ile kutuplara gidebilir, Joannna Lumley ile Gizemli Karayipler eşliğinde Havana’dan Haiti’ye olağanüstü bir sahil şeridinde gezinebilirsiniz. “Yer Altı Dünyaları” ve “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” belgeselleri ise tarih ve gizem meraklıları için keyifli bir seyir sunuyor. Doğaya ve hayvanlar aleminin merak edilen yönleri ise “Primatlar” ve “Hayvan Efsaneleri” belgeselleri ile BBC Earth ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Spacemag Türkiye olarak bizim en ilgimizi çeken belgesel “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” oldu. İşte tanıtımı:

Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası (1X3)

Dev piramitler, hazine odaları, çarpıcı ayinler… Bu büyüleyici dizi 3000 yıl geriye giderek Eski Mısır’ın en efsanevi firavunu Tutankamon’un son 100 gününün izini sürüyor. Yapım, Antik dünyanın en ileri uygarlıklarından birini yöneten 19 yaşındaki bu kralın günlük hayatını konu alıyor. Ani ölümünün kraliyet mensupları arasında nasıl paniğe neden olduğunu öğrenin ve Tutankamon’un altın dolu mezarını ilk ortaya çıkaran cesur arkeolog Howard Carter’ın izinden gidin.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Belgesel, birbirini ölümsüzleştiren kısa ömürlü bir kralla kararlı bir kaşifin inanılmaz hikâyesini seyirci ile buluşturuyor. Yapım 26 Temmuz Pazar günü saat 21:00’de 1. Sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ÜNLÜ ‘UFO AVCISI’NDAN MARS’TA PİRAMİTLER İDDİASI

DÜNYA ÜZERİNDE KAÇ TANE PİRAMİT VAR? KİM BİLİR!!!

“PİRAMİTLERİ UZAYLILAR YAPTI”