Home UZAYRAZZİ “BENİMLE UZAYA GELECEK KADIN ARIYORUM”
UZAYRAZZİ - 13 Ocak 2020

“BENİMLE UZAYA GELECEK KADIN ARIYORUM”

Elon Musk'ın SpaceX'iyle 2023'te uzaya gidecek olan Japon milyarder, internette sayfa açtı: "Başvurun. Hayatımın aşkı ile uzaya gidecem."

Ne diyelim, zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış… Bu adam ne yapsa haber… Japon milyarder Yusaku Maezawa’dan bahsediyoruz… Yazısını retweet eden 1000 kişiye 54’er bin TL ödeyeceği haberleri daha manşetlerden düşmeden Japon milyarder yeni bir hamle yaptı: “Benimle uzaya gelecek kadın arıyorum.”

BAŞVURULAR 17 OCAK’TA SONA ERECEK

Milyarder Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile 2023 yılında uzaya çıkacak ve 6 gün Ay’ın etrafında dönecek olan Yusaku Maezawa, Twitter adresinden bir link attı ve Dünya kadınlarına bu adrese başvuru yapması için çağrı yaptı:

“44 yaşındayım. Yalnızlık ve boşluk içimi doldururken, bir şeyi düşünmeden edemiyorum: Bir kadını sevmeyi… Hayatımın aşkını arıyorum. Gelecekteki partnerimle dış uzaydan Dünya’ya barış ve sevgi haykırmak istiyorum.” 

Başvurular 17 Ocak’ta sona erecek. Japon milyarder de kararını ay sonunda verecek. Tek kriter kadının 20 yaşından büyük olması gerekiyor. Açıklama, Elon Musk da dahil 10 binden fazla kez retweet edildi.

YUSAKU MAEZAWE KİMDİR?

Japonya’nın başkenti Tokyo’da doğan Yusaku Maezawa’nın şahsi serveti 3.6 milyar dolar. Liseden sonra üniversiteyi okumadan Amerika’ya yerleşip bir rock grubu kuran Yusaku Maezawa, burada Start Today Co. adlı bir e-ticaret şirketi kurdu.

Yusaku Maezawe: Dünün rock davulcusu, bugünün milyarderi. (Fotoğraf: instagram)

Plak ve CD satışıyla başlayan Yusaku Maezawa ardından giyim sektörünü e-ticaret sitesine ekledi. Kısa sürede 12 milyar dolarlık bir şirketin sahibi olan Yusaku Maezawa, 2012’de Tokyo Modern Sanat Vakfı’nı kurdu. Vakıf, gelecek vaat eden sanatçılara düzenli olarak ödüller veriyor.

Modern sanat yatırımcısı olan Yusaku Maezawa, 2016 yılında Jean-Michel Basquiat’ın bir eserine 57.2 milyon dolar ödedi. Bir yıl sonra sanatçının başka bir eserini açık artırmada 110.5 milyon dolara aldı. Hayali doğup büyüdüğü Chiba bölgesindeki evini bir sanat müzesine çevirmek…

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: EFSANE ROCK GRUBU QUEEN’İN YILDIZI BRIAN MAY ‘UZAY HAYALİ’Nİ ANLATTI

EN İYİ UZAY TEMALI 10 YABANCI ŞARKI

ELON MUSK’UN “HAYATIMI ŞEKİLLENDİRDİ” DEDİĞİ 12 KİTAP