Home UZAYRAZZİ BOB LAZAR: “51. BÖLGE’DEKİ UZAYLILARIN LAKABI ‘ÇOCUKLAR’DI”
UZAYRAZZİ - 17 Nisan 2020

BOB LAZAR: “51. BÖLGE’DEKİ UZAYLILARIN LAKABI ‘ÇOCUKLAR’DI”

51. Bölge'de UFO'ları incelediğini açıklayıp 1989'da manşet olan ABD'li fizikçi Bob Lazar, hakkında çekilen belgeselde de geri adım atmadı. 

“Uzaylılara ‘Çocuklar’ (Kids) takma ismini koymuşlardı.” “Evet başka bir medeniyet var, insanlığa bundan bahsetmemek bir suç.” “Ortalıkta dolaşan uzaylılar görmedim.” Bu sözlerin sahibi Bob Lazar… Kimine göre gördüklerini tüm Dünya’ya anlattığı için bedel ödetilen biri… Kimine göre ise deli… Herkesin ortak kararı ise, 1989’dan beri Dünya’yı sallıyor olması!

“TERSİNE MÜHENDİSLİK İŞİNE ALINDIM”

Hadi hatırlayalım 2020 itibariyle 61 yaşında olan Amerikalı Bob Lazar kimdi? Yıl: 1989… Las Vegas’ın yerel bir televizyonu için bir cipin ön koltuğuna oturan ve yüzünü saklayan Bob Lazar, o hep tartışılan 51. Bölge’yle ilgili bir iddia ortaya attı. Uzaylıların araştırıldığı söylenilen bölgedeki S-4 adlı gizli bir sitede Dünya dışı teknolojiyi tersine çevirmek için işe alındığını iddia ediyordu…

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Tabii ki, yer yerinden oynadı. Amerika; UFO gerçeğini saklamakla suçlanırken, Bob Lazar’ın kimliği hemen deşifre oldu. Bob Lazar 1 yıl boyunca ABD’de televizyonları dolaşıp gördüğü UFO ve uzaylıları anlattı. Çok geçmedi, Bob Lazar 1 yıl sonra “kadın satıcılığı”ndan gözaltına alındı. Toplum önünde itibarı beş paralık edildi, ceza yedi… İşin ilginç tarafı, Bob Lazar geri adım atmadı. Yıllar içinde çağrıldığı her yerde iddiasını yineledi.

MEZUNİYETİ MUAMMA

Tarih 2018… Hakkında “Bob Lazar – 51. Bölge ve Uçan Daireler” adlı belgesel yapıldı. Belgeselde iki ‘kara delik’ var: 1) Bob Lazar 1989’da “S-4’te uzaylı cesedi de yaşayan uzaylı gördüğünü iddia etmişti. Belgeselde “Yaşayan”la ilgili geri adım atıyor. 2) Bob Lazar yıllardır hangi okullarda okuduğunu kanıtlayamıyor. Belgeselde de göreceksiniz ki; mezun olup olmadığı bile bir muamma… Belgeselin yapımcısı, Bob Lazar’ın bu iki kara deliğini fark etse de yıllar önce başarıyla geçtiği yalan makinesi testi görüntüleriyle “Bu adam yalancı değil” imajını pekiştiriyor.

Yıl 1989… Genç Bob Lazar…

Gelelim, Netflix’in yayına vermesiyle tüm Dünya’da yeniden moda olan belgeseldeki iddialarına:

“DOLAŞAN UZAYLI GÖRMEDİM”

“S-4’te (canlı) uzaylı gördüğümü sanmıyorum. Ufak bir pencereden bir bakıştı sadece. Bakmamam gereken bir şeydi aslında. Yine de ikna oldum. Camdan baktım ve adamların önünde küçük bir sandalyede bir bebek vardı, uzay aracının içindekine benzer bir şey. Sanırım boyutlarına bakıyorlardı ve içine bir şey koydular. Ben de kaçamak bir bakış atmıştım ve sandalyede oturan minik bir şey vardı. Onlara poz veren bir uzaylı falan değildi. Küçük bir karakter veya öyle bir şeydi işte. Ölçüm filan alıyorlardı herhalde. Ortalıkta dolaşan uzaylılar görmedim. Yaşayan uzaylılardan bahseden birini de duymadım. Ama (ceset) uzaylılara ‘Çocuklar’ (Kids) takma ismini koymuşlardı.”

“UFO’YU PARÇALARA AYIRDIM”

Bob Lazar’a göre başka akıllı bir medeniyet var ve bizde de onlardan nesneler var: “O kısım tepe nokta. Başka bir akıl sahibi medeniyet var ve bunu biliyoruz. Ve onların çalışan eserleri var elimizde. İnanmak zorunda değilsiniz ama varlar. Gördüm. Parçalara ayırdım. Yani bu, çok büyük bir mesele. Ama bana kalırsa bu kısmını etraflıca ele almak gerekir. Bilim ve teknoloji bizi önemli ölçüde değiştirir, tüm Dünya’nın işleyiş şeklini değiştirir. O yüzden bunlar benim için kritik öneme sahip.”

“MEKAN BÜKÜLÜYOR, UFO GİDİYOR”

Bob Lazar “Parçalara ayırdım” dediği UFO’yu böyle çizdi.

Gördüğü, incelediği hatta “Parçalara ayırdım” dediği UFO’yı belgesel için çizen Bob Lazar uzaylı teknolojisini de şöyle anlatıyor: “Bilimi anlamaya çalışıyorduk. Nasıl çalıştığını biliyorduk. Mesela aracın itici gücü, elimizdeki her şey, pervaneli uçak, jet veya roket olsun, arkasından bir şey atar. Yüksek hızda egzoz veya büyük miktarda hava. Bir etki-tepki gücüdür. Etki, arkadan bir şey atarsan sizi ileri götürür. Her şey böyle çalışır.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“İlk kez bir araç tepkisiz bir araç vardı elimizde. Alan itişiyle çalışan bir araç. Yaptığı şey de önündeki zaman ve mekandan bir saptırma yaratıyor. Mekan bükülüyor. Şuna benzettim bunu hep; yatağın ortasına bir bowling topu koyarsın ve önüne geçip, yumruğunla yatağa bastırdığında top ona doğru gelir. Araç böyle çalışıyordu. Önünde bir bükülme yaratıyor ve araç ilerliyor. Uzay teknolojisi ve bilim denebilir buna.”

“BAŞKA MEDENİYET VAR, GİZLİYORLAR”

Bob Lazar “Son derece ileri bir teknoloji gizli tutuluyor. Bilinmeyen bilim gizli tutuluyor” diyor ve ekliyor: “Evet başka bir medeniyet var, ve dediğim gibi insanlığa bundan bahsetmemek bir suç ama bu farklı bir konu.” Belgeseli mutlaka edinin. İnanır ya da inanmazsınız. Ama Bob Lazar’ın “poker yüz” konuşması, anlatmak istediği konulardaki detaycılık, istemedikleriyle ilgili rahatsızlığı size bir fikir verecektir.

Netflix‘te izleyebileceğiniz Bob Lazar belgesel.

Tek dikkat çekeceğimiz konu ise Hollywwod’un astronot filmlerine; bağımsız sinema ve platfomların uzay belgesellerine ağırlık veriyor olması… Hayırdır Houston? “Pek Yakında” ne göreceğiz?

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: BBC EARTH’TEN 4 YENİ BELGESEL

ESKİ CIA AJANI: ‘UZAYLILARIN KAÇIRDIĞI İNSAN SAYISI MİLYONLARI BULDU’

“UZAYLILAR BELKİ ARAMIZDA, ONLARI GÖREMİYORUZ”