Home UZAYRAZZİ BU KİTAP KAÇMAZ: THE SKY ATLAS
UZAYRAZZİ - 28 Ekim 2019

BU KİTAP KAÇMAZ: THE SKY ATLAS

Ünlü yazar Edward Brooke-Hitching'den yeni başyapıt: The Sky Atlas... The Phantom Atlas ve The Golden Atlas’ın ardından yepyeni şaheser...

Bu haber Amazonculara… İngilizce uzay, bilim ve teknoloji kitabı severlere… Ünlü yazar Edward Brooke-Hitching, The Phantom Atlas ve The Golden Atlas’ın ardından uluslararası başarılarına The Sky Atlas ile devam ediyor. Bu yeni, görkemli kitabın içinde hem daha önce görmediğiniz haritalar hem de insanoğlunun gökyüzünün sırlarını çözmek için yarattığı muhteşem çizimler bulacaksınız.

Ünlü yazar Edward Brooke-Hitching.

URANÜS’TEN MOĞOLLAR’A GÖKYÜZÜ HİKAYELERİ

Zengin bir resim hazinesi adeta… Haritalar, antik araçlar, yıldız katalogları, Ortaçağ’dan yazı ve resimlerin yanısıra gök atlaslarının yegane örneklerini toplamış içine…

Okuyucuları Dünya üzerindeki yıldızlara takıntılı kültür gezisine çıkarıp, Sir William Herschef’in 1781’de Uranüs’ü keşfinden başlayıp, Tibet gök cenazesini öğrettikten sonra Moğol yıldız peygamberleri ve yıldız kaplı paltoları ile dans eden Inuit’lerle tanıştırıyor.

ORTAÇAĞ UZAYLILARI, KUDURMUŞ RUHLAR

Avrupa tarihinden unutulmuş hikayeler de var: Örneğin İngilizlerin Ortaçağ’da gemilerinin bulutlar üzerinde bir denizde yolculuk yaptığına inandıklarını biliyor muydunuz? Ya da 16’ncı yüzyılda Almanya’daki UFO hikayelerini duymuş muydunuz? Hikayelerin birinde Kral Edward döneminde bir aristokratın Mars yüzeyinde haritaladığı uzaylı yapımı su yolları bile var.

The Sky Atlas’tan bir sayfa…

Gökyüzü daha önce hiç bu kadar detaylı bir sunumla anlatılmadı. Yıldızlar, gezegenler, tanrılar, şeytanlar, hava büyücüleri, uçan denizciler, Ortaçağ uzaylıları, mitolojik hayvanlar ve öfkeyle kudurmuş ruhlar. Başlıkta dedik zaten diyeceğimizi: Bu kitap kaçmaz…

The Sky Atlas’tan bir başka sayfa…

Ünlü yazar Edward Brooke-Hitching yeni çıkan The Sky Atlas için “Doğumgünün kutlu olsun The Sky Atlas, piyasadasın artık” diye tweet attı, ardından da “En sevdiğim hikayelerden biri” diyerek “Man-Bats” (İnsan Yarasalar) hikayesini anlattı:

İnsan Yarasalar… Şaka değil, bir dönem yaşadıklarına inanılıyordu.

“Ay üstündeki İnsan Yarasaları izleyin. Bu kitapta kozmostaki müthiş buluşların yanısıra fantastik dünyaların konularına da değineceğiz. Ay’da uçtuları ‘görülen’ İnsan Yarasalar!!!”

Fotoğraflar: Twitter

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: THE WITCHER’IN FRAGMANI YAYINLANDI

ROBOTLARLA ROMANTİK VE CİNSEL İLİŞKİ KURMA 2050 YILINA GELİNDİĞİNDE YAYGINLAŞMIŞ OLACAK

SOKAK RÖPORTAJI: “MARS’A ESKİ EŞİMİ GÖNDERİRDİM, BETER OLSUN, ÖLSÜN AÇLIKTAN”