Home UZAYRAZZİ ÇOCUKLARINIZA KEYİFLE İZLETTİREBİLECEĞİNİZ 7 UZAY FİLMİ
UZAYRAZZİ - 19 Haziran 2019

ÇOCUKLARINIZA KEYİFLE İZLETTİREBİLECEĞİNİZ 7 UZAY FİLMİ

Liveabout'tan Carey Bryson'un "Tüm dünya çocuklarına göre" diyerek tavsiye ettiği filmler şöyle...

7. Star Wars: Klon Savaşları (Star Wars: The Clone Wars)

2008 yapımı animasyon film, Yıldız Savaşları serisinin çocuklar için olan en iyi versiyonu. Gerçeğe yakın grafikler göz dolduruyor. 8 yaş ve üstüne tavsiye edilir. 98 dakikalık film Türkiye’de 99 kopya ile sinemalarda gösterildi. 46 bin 115 kişi izledi, Türkiye hasılatı 374 bin 111 TL oldu

6. Zathura: Bir Uzay Macerası (Zathura: A Space Adventure)

2005 yapımı filmde baba, iki oğlunu ablaları Lisa’ya emanet eder ve evden çıkar. Danny babasının odasına girer ve Zathura adlı bir oyun bulur. Kardeşi Walter oynamayı reddedince Danny kendisi oynamaya başlar. İşler, onlara bakmakla sorumlu olan Lisa için çığrından çıkar. 101 dakikalık filmi Türkiye’de 84 bin 652 kişi sinemada izledi, 589 bin 484 TL hasılat bıraktı.

5. Vol-i (WALL-E)

İnsanoğlu Dünya’yı terk eder, bir uzay gemisinde yaşamaya başlar… Ve geriye Dünya’yı temizlemesi için bir robot bırakırlar… Geleceğe umutla bakmayı öğreten 2008 yapımı 98 dakikalık film Türkiye’de Vol-i ismiyle gösterime girdi. 174 bin 447 kişi izledi.

4. Space Buddies

4 yaş ve üstüne şiddetle tavsiye edilir. Uzay merkezine düzenlenen okul gezisine öğrencilerin Golden Retriever cinsi köpekler de katılır. Sevimli gözüksünler diye astronot kıyafeti giydirilen köpekler bir anda kendilerini Ay’a fırlatılan bir uzay mekiğinde bulurlar… Gerisi bol kahkaha, tabi ki…

3. Uzay Maymunları (Space Chimps)

Ünlü aktör Stanley Tucci’nin seslendirme yaptığı animasyon filmde Uzay Ajansı, uzaya giden ilk maymun olan Ham’in torunu Ham III’ü göreve çağırır. Torun Ham ile 2 maymun astronotun görevi, bir diktatörün yönettiği gezegene gidip halkı kurtarmak… Filmi Türkiye’deki sinemalarda 23 bin 858 kişi izledi.

2. Marslılar, Annem ve Ben (Mars Needs Moms!)

Ne yazık ki Türkiye’de gösterime girmedi. Milo adlı bir çocuğun annesini kaçıran Marslıların uzay gemisine gizlice girip, Mars’a indikten sonra annesi kaçırılan bir başka çocukla tanışıp annelerini arama macerasını anlatır. 7 yaş ve üzerine tavsiye edilir.

…Ve 1 numara… Beni Ay’a Uçur (Fly Me To The Moon)

Sinek Nat ve iki arkadaşının Ay macerasını kaçırmayın. Astronot Buzz Aldrin’i kendi karakterini seslendirdiği animasyon filmi Türkiye’de de gösterime girdi. 53 bin 209 seyircinin izlediği filmin hasılatı 640 bin 439 oldu. Belçika yapımı filmin dünya hasılatı ise 13 milyon 816 bin 982 dolar.