Home UZAYRAZZİ FACEBOOK’UN PATRONUNDAN SEZAR SAÇI!
UZAYRAZZİ - 26 Ekim 2019

FACEBOOK’UN PATRONUNDAN SEZAR SAÇI!

Kongre üyeleri Facebook'un patronunu sorguladı. Ne sorular ne cevaplar... Mark Zuckerberg'in saç şekli sosyal medyanın gündemi oldu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un patronu Mark Zuckerberg için sular durulmuyor. Önce bilgi sızdırma konusunda soruşturma açıldı. Şirketi ceza yedi. Hapsini isteyen senatörler ortaya çıktı. Tam kurtuldu denirken; şimdi de Mark Zuckerberg’i ‘Libra’ gerilimi sardı. Facebook’un 2020’de hayata geçirmek istediği dijital parası Libra’ya (Terazi) Almanya, İtalya ve Fransa karşı çıktı. Geçtiğimiz Çarşamba günü de ABD Kongre üyeleri, Mark Zuckerberg’i Libra’nın güvenliği konusunda ‘sorguya çekti.’

BAĞLANTILI HABER: “FACEBOOK’UN PARASINI AVRUPA’DA İSTEMİYORUZ”

“MARK ZUCKERBERG’İ TERLETEN KONGRE ÜYESİ”

Alexandria_Ocasio-Cortez

İlk etapta dünya basını muhalif Kongre Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez‘e dikkat çekti. Alexandria Ocasio-Cortez önce Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin, Facebook’ta 50 milyon kullanıcı profiline ait verileri usulsüz kullanmasını hatırlattı, sonra Libra’ya karşı çıktı. Dünya basını “Mark Zuckerberg’i terletti” başlıkları attı.

BAĞLANTILI HABER: GOOGLE’DA NE ARADIĞINIZI FACEBOOK NEREDEN BİLİYOR?

Ancak Alexandria Ocasio-Cortez dışında ‘sorgu’ya bir kişi daha damgasını vurdu: Jül Sezar! Facebook’un patronunun saç tıraşı, Sezar’ın saçlarını anımsattı. Business Insider dergisi “Mark Zuckerberg, Jül Sezar hayranıdır. Balayını bile Roma’da yaptı” diye yazdı. Sosyal medyada “Kongre’ye karşı Sezar tıraşıyla çıkmak bir meydan okuma mı?” yorumları yapıldı.

Jül Sezar’ın son sözü “Sen de mi Brutus”tür.

Sezar saçıyla dalga geçenler de oldu tabii… Hatta başını Kongre’nin Kaliforniya üyesi Katie Porter oldu. ‘Sorgu’ sırasında söz alan Katie Porter, Mark Zuckerberg’in yüzüne bakarak “Facebook bazen kırıcı bir yer olabiliyor. Bazen bana karşı. Bugün de saçınıza karşı! Yine de genç bir erkek çocuğu annesi olarak, kısa saçı model yaptığınız için teşekkür ederim” dedi ve güldü.

Ardından da sosyal medyada 35 yaşındaki Mark Zuckerberg’e “Çocuk tıraşı yaptırmış” yorumları yağdı. İşin ilginç tarafı bunu konu eden Business Insider, Mark Zuckerberg’in ofisine saç modelinin ilhamını sordu. Ancak şu dakikaya kadar bir cevap gelmedi…

JÜL SEZAR KİMDİR?

Doğum tarihi: MÖ 12 Temmuz 100… Ölüm tarihi: MÖ 15 Mart 44… Romalı askeri ve politik lider. Tarihin en etkili insanlar arasında sayılır. Roma Cumhuriyeti’nin Roma İmparatorluğu’na taşımıştır. Sezar’ın eski arkadaşlarından Marcus Junius Brutus’un önderliğindeki, Cumhuriyeti eski işleyişine kavuşturmayı hayal eden bir grup senatör tarafından MÖ 15 Mart 44 tarihinde öldürüldü. Jül Sezar ölümünden sonra tanrılaştırılmış ve kendisine Divus (Tanrı) ünvanı verilmiştir.

Fotoğraflar: ABD Kongresi, Vikipedi, Youtube

BAĞLANTILI HABER: FACEBOOK’UN PATRONU, DÜŞÜNCE OKUYAN BONE İÇİN KOLLARI SIVADI