Home UZAYRAZZİ JAPONYA SAVUNMA BAKANI, UFO TALİMATI YAYINLADI
UZAYRAZZİ - 15 Eylül 2020

JAPONYA SAVUNMA BAKANI, UFO TALİMATI YAYINLADI

Japon Savunma Bakanı: "Ülke içinde UFO'ların görülmesi halinde Öz Savunma Kuvvetleri kayıt alsın, analiz etsin."

Ülkelerden UFO’larla ilgili ilginç kararlar art arda geliyor. Son karar Japonya’dan…

Japonya Savunma Bakanı Kono Taro’dan UFO direktifi…  Japonya Savunma Kono Taro, ülke içinde görüş alanlarına UFO’ların girmesi halinde Öz Savunma Kuvvetleri’ne (SDF) kayıt alarak analiz etmeleri talimatını verdi.

Kyodo ajansına göre, SDF birliklerine gönderilen bildiride, ülke güvenliğini tehdit eden tanımlanmamış uçan nesne görülmesi halinde uygulanacak direktifler açıklandı.

Bakan Kono, UFO’lara rastlanması ya da ülke hava sahasına girdiğinin görülmesi halinde, askerlerden nesnenin fotoğraf ile görüntüsünü almaları ve bu verileri analize göndermelerini talep etti.

“UFO’LARA İNANMIYORUM” DEMİŞTİ AMA…

Halktan edinilecek UFO görüntülerinin de analiz edilmesi istenilen bildiride, drone teknolojisinden beslenen gayri nizami uçakların da bu kapsamda yer alacağı kaydedildi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Kono, geçmişte “Açık konuşursam, UFO’lara inanmıyorum” ifadesini kullanmıştı. Savunma Bakanlığı verilerine göre, daha önceki kayıtlarda SDF askerlerinin UFO’larla karşılaştığı bilinen bir vaka yok.

Kyodo’ya göre, Kono’nun açıklamasını ağustos sonu Pasifik Okyanusu’ndaki Guam Adası’nda ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir araya geldikten sonra yapması dikkati çekti.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

ABD Savunma Bakanlığı geçen ay gökyüzündeki gizemli olay ve unsurları araştırmak üzere “Tanımlanmayan Hava Olayları Görev Gücü” (UAP) adlı yeni bir birim kurdu.

ABD Deniz Kuvvetleri Sekreterliği’ne bağlı görev yapacak birim, tanımlanamayan hava olaylarının muhtemel tehdit potansiyellerini araştıracak.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: MI6’İN ESKİ BAŞKANI: “UZAYLILAR VAR”

PENTAGON, UFO ARAŞTIRMA BİRİMİ KURUYOR

UFO DOSYASI-5: ANADOLU’DAKİ LEY HATLARI VE UFO ZİYARETLERİ