Home UZAYRAZZİ JOKER, REKORA DOYMUYOR
UZAYRAZZİ - 7 Ekim 2019

JOKER, REKORA DOYMUYOR

ABD'de hafta sonunda yaklaşık 93,5 milyon dolar hasılata ulaşan "Joker" filmi, Türkiye’de de 3 günde 385 bin kişi tarafından izlendi.

Komedi filmleriyle tanınan Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturduğu Türkiye’de de 4 Ekim 2019’da vizyona giren “Joker” Türk izleyicilerden büyük ilgi gördü.

3 GÜNDE 385 BİN KİŞİ İZLEDİ

Warner Bros, Türkiye’de geçen cuma 313 sinemanın 435 salonunda gösterilen Joker filminin vizyona girdiği ilk üç günde 385 bin 488 kişi tarafından izlenerek, tüm zamanların ekim ayı en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırdığını açıkladı.

ABD’DE DE REKOR KIRDI

ABD’de ise hafta sonunda yaklaşık 93 buçuk milyon dolar hasılata ulaşan “Joker” filmi tüm zamanlar en iyi ekim ayı gişe hasılat rekorunu kırdı.

JOKER’İN GENÇLİK DÖNEMİ

Başrolünü Joaquin Phoenix’in oynadığı film, DC Comics karakterlerinden Batman’in en büyük düşmanı Arthur Fleck’in nam-ı diğer Joker’in gençlik dönemini anlatıyor.

Joker filminde Joaquin Phoenix’in yanı sıra Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Marc Maron, Bill Camp, Shea Whigham, Glenn Fleshler, Douglas Hodge ve Brian Tyree Henry gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Fotoğraf: İMBD