Home UZAYRAZZİ KADIN OYUNCULAR, ESPOR’A YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR 
UZAYRAZZİ - 3 Haziran 2020

KADIN OYUNCULAR, ESPOR’A YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR 

Dünya çapında milyonların takip ettiği dijital E-Futbol oyun dünyası, ülkemizde de ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak düzenlediği Türkiye E-Futbol Turnuvası ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Master of Gamers platformu ödüllü oyunlarıyla yepyeni heyecanlara ortak oluyor. Son ayların popüler dijital oyunları için espor turnuvaları düzenleyen Master of Gamers, ilk duyurusunu yapmasının ardından 7 gün içinde 5 bin 991 oyun sever tarafından kayıt aldı. Düzenlenen turnuvalarda 485 kadın oyuncunun da yer alması karantina döneminde dijital oyun ve espor endüstrisinin büyüme trendinin nasıl ivme kazandığını göstermiş oldu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Espor tutkunlarının yeni adresi Master of Gamers; koronavirüs salgını döneminde futbol tutkunlarının iyi vakit geçirebilmesi için düzenlediği turnuvalarla büyük ilgi gördü. Son 1 hafta içinde düzenlenen 12 turnuva için 5.000 oyuncu için kayıt oldu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

DİJİTAL OYUN TRENDİ İVME KAZANIYOR

Master of Gamers kurucusu Murat Tayhan, yoğun ilgi gören platformuyla ilgili “Ülkemizde futbol severlerin evlerinde kalmasıyla birlikte Türkiye E-Futbol Şampiyonası’nın canlı izlenmesi ve sosyal medya rakamlarının gösterim rakamlarında espora olan ilgide ciddi bir artış yaşandı. Türk yayıncıların oyun içerikleri arasında en çok tüketilen 10 oyundan 6 tanesi espor oyunu olarak yer alıyor. Oyun severler kurduğumuz espor turnuva platformunda sahneye çıkarak birbirleriyle mücadele ederken profesyonel futbol oyuncu deneyimi yaşamış oluyor. Covid-19 salgını nedeniyle birçok ülkede sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte dijital oyun ve espor endüstrisinin büyüme trendi geçen seneye göre %60 bir artış gösteriyor. Master of Gamers platformu yayın hayatına “Merhaba!” dediği ilk hafta 100 binin üzerinde görüntülenme aldı. Oyun severlerin içinde kadın oyuncuların artışı da tabii ki bizi şaşırtıyor. Artık yeni dünya düzeninde herkes birer oyuncu. Rakibiniz babanız, eşiniz, doktorunuz veya üniversite öğretmeniniz bile olabilir” dedi. 

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “İLKOKULLARIN EĞİTİM MÜFREDATINDA GAMEDUCATION AYARI YAPILMALI!”

TÜRKİYE’DE 2019’DA 400 MİLYON SAAT LoL OYNANDI

“TÜRKİYE’DEKİ OYUNCU SAYISI 30 MİLYONDAN FAZLA”