Home DIŞ UZAY KEREM CANKOÇAK’TAN YENİ KİTAP: ‘CERN VE BÜYÜK PATLAMA’
DIŞ UZAY - UZAYRAZZİ - 30 Nisan 2019

KEREM CANKOÇAK’TAN YENİ KİTAP: ‘CERN VE BÜYÜK PATLAMA’

Google’a ‘CERN ya da Büyük Patlama (Big Bang)’ yazarsanız karşınıza ilk olarak şu isim çıkacaktır: Prof. Dr. Kerem Cankoçak…

2013 yılında CERN’e düzenlenen bir gezide tanışma fırsatı bulduğum Cankoçak’ın yeni kitabı ‘CERN ve Büyük Patlama – büyük patlamadan günümüze evrenin oluşumu’ Ocak 2019’da gerçek ve sanal kitapçılardaki yerini aldı.

Kitap 8 bölümden oluşuyor. Biri maddenin meydana getiren yapı taşlarının anlatıldığı ‘biraz fazla bilimsel’ bir makale… Ancak diğer 7 bölümü keyifle okuyacağınıza eminim. Başlıklar dahi heyecan verici: Her Şey Nasıl Başladı?.. Evrenin Tarihine Yolculuk… Evrim… CERN ve Türkiye…

“HER ŞEYİN ANLAMI OLMALI”

‘Madde’ bölümü dışında fiziği gerçekten herkesin anlayabileceği sadelikte önümüze serdiğini söylemeliyim… Benim en çok ilgimi çeken bölüm ise ‘Hayatın Anlamı ve Evrim’ bölümü oldu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“İnsanlar yaşadıkları hayata bir anlam vermeye çalışırlar. Her şeyin bir anlamı olmalıdır çoğumuza göre… Hayata anlam kazandırmak için bir tasarımcıya ihtiyacımız yok.”

Aslına bakarsanız kitap, gazeteci tabiriyle, başlık dolu. Ancak daha detaya girmeyeyim. Burada durayım. Cankoçak’ın evren turunun tadını size bırakayım.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Kim bilir, bakarsınız, hocamızla yine bu platformda bir röportaj yaparız, başlıkları bir de onun ağzından dinleriz…

Bilimle kalın.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: BÜYÜK PATLAMA’NIN ARAŞTIRILDIĞI CERN’DE “HEYECANLI BİR ŞEY” BULUNDU

BİG BANG’DEN SONRAKİ EN BÜYÜK PATLAMA!

GM VE MICHELİN’DEN LASTİK DEVRİMİ: PATLAMA YA DA HAVA ŞİŞİRME DERDİ BİTİYOR