Home UZAYRAZZİ METALLICA’NIN İSMİ BİR DENİZ CANLISINA VERİLDİ
UZAYRAZZİ - 3 Mart 2020

METALLICA’NIN İSMİ BİR DENİZ CANLISINA VERİLDİ

Ünlü rock grubu Metallica, isimlerini keşfettikleri deniz kabuklusuna veren iki bilim insanına esprili bir dille teşekkür etti.

Almanya’nın Frankfurt kentindeki Senckenberg Doğa Müzesi ve Belçika’nın Ghent Üniversitesi’nden iki biyolog, Büyük (Pasifik) Okyanus’un diplerinde yaşayan bir deniz canlısı keşfetti. Dr. Torben Riehl ve Dr. Bart de Smet renksiz, gözleri olmayan ve zifiri karanlıkta gezen bu deniz kabuklusuna hayranı oldukları rock grubu Metallica’nın ismini verdiler: “Macrostylis metallicola.”

“DÜNYAMIZA HOŞGELDİN MACROSTYLIS METALLICOLA”

Buraya kadar eğlenceli… Ancak bundan sonrasını daha eğlenceli kılan ise Metallica’nın verdiği cevap oldu. Rock tarihine adını altın harflerle yazdıran Metallica, resmi sosyal medya hesaplarında Master Of Puppets albümlerine, Blackened şarkısına ve konserlerine atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı:

Metallica efsane albüm kapağına deniz canlısını koydu!

“7 kıtada çaldık, konser verdik, Rock & Roll Hall of Fame’de (Şöhretler Kulübü-Cleveland’da bir müze) yer aldık… Ve şimdi de bir kabuklu olduk! Dünyamıza hoşgeldin Macrostylis metallicola.

“ORTAK NOKTALARIMIZ VAR!”

Deniz canlısına kendi şarkıları ‘The Thing That Should Not Be’den (Olmaması Gereken Şey) esinlerek seslenen Metallica şöye devam etti: “The Thing That Should Not Be ile çok ortak noktamız var. Gözleri yok, karanlıkta dolaşıyor. Bakınız Blackened! (Yine bir Metallica klasiği)”

“Kobalt, nikel, manganez gibi az rastlanır elementler arasında geziyormuş… Bu kimyasal elementler bir rock stadyumu değil mi???”

Metallica’nın bu esprili yaklaşımı, onlara hayran olan Dr. Torben Riehl’i de mutlu etti: “Metallica’nın sert müziği hayatımı etkilemiştir. Onların adını keşfettiğim bir hayvana verip bana verdiklerini geri ödediğim için mutluyum.”

Karşınızda Macrostylis metallicola.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: EFSANE ROCK GRUBU QUEEN’İN YILDIZI BRIAN MAY ‘UZAY HAYALİ’Nİ ANLATTI

PEARL JAM YENİ ALBÜMDE ‘KOZMİK’ TAKILIYOR!

EN İYİ UZAY TEMALI 10 YABANCI ŞARKI