Home UZAYRAZZİ “ÖLDÜĞÜNÜZDE BEYAZ IŞIK GÖRMÜYORSUNUZ!”
UZAYRAZZİ - 24 Ocak 2020

“ÖLDÜĞÜNÜZDE BEYAZ IŞIK GÖRMÜYORSUNUZ!”

Kanadalı bir Reddit kullanıcısı, 'klinik olarak öldüğü' 3 dakika içinde yaşadıklarını yazdı: "Sizi bekleyen beyaz ışık ya da melekler yok."

Dünyaca ünlü kardiyolog Sam Parnia’nın “Bilimsel olarak söylüyorum. Ölüm keyifli, huzurlu ve rahat bir süreç” sözleri Dünya basınında tartışılıyor. Sosyal haber sitesi Reddit‘te yazan bir Kanadalı, “Yurtdışında zehirlendim. Ülkeme getirdiler. Hastaneye yatırdılar. Ancak durumum iyi değildi” diye başladığı yazısında ölümü anlattı.

“GÖRÜYORDUM AMA VÜCUDUM YOKTU”

Sam Parnia. (Fotoğraf: Twitter)

Pwnographik kod adlı genç şöyle yazdı: “Hastalığım daha da kötüye gitti. Sonra bir anda her şey karardı. 3 dakikalığına klinik olarak ölümüşüm. Beyaz ışık ya da melek görmedim. Görüyordum ama bir vücudum yoktu.”

“KUM, SU VARDI. GÖKYÜZÜ MORDU”

“Sanki başka bir gezegendeydim. Aşağıya baktım ve kum ve sığ su gördüm. Uçsuz bucaksız br kıyıydı. Su 1-2 santimdi… Gökyüzü mordu. Güneş yoktu. Gökyüzünü aydınlatan tek şey, mavi ışınlardı.”

“Bana çok yabancı bir görüntüydü. Sanki yaşadığım ne kadar sıkıntı varsa, uçup gitmişti. Omuzlarımdan büyük bir yük kalkmıştı. Vardır ya, ‘Her şey güzel oluyor’ diye içinizi bir his kaplar, onun gibiydi. Muhteşem bir duyguydu.”

“HAYATA DÖNÜŞTE YENİDEN ACI ÇEKTİM”

Peki ya dönüş… Yaşama dönüş nasıl bir histi? Pwnographik: “O güzel tablo bir anda düşüşe geçti. Her şer karardı yeniden. Düşüyordum. Büyük bir tokat yemiş gibi tüm vücudumun sarsıldı. Bir anda her şeyi hissetmeye başladım. Uçup giden endişelerim, üzüntülerim geri döndü. Acıyı yeniden hissettim.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “ÖLMEK; HUZURLU, KEYİFLİ VE RAHAT BİR SÜREÇ”

“ERKEKLER ÖLDÜKTEN SONRA SPERM BAĞIŞLAYABİLMELİ”

TÜRK UZMAN: “ÖLÜM SONRASI SPERM BAĞIŞININ PSİKOLOJİK ETKİSİ BİLİNMİYOR”