Home UZAYRAZZİ ‘ÖLÜMCÜL AFETLER’ BBC EARTH’DE
UZAYRAZZİ - 1 Haziran 2020

‘ÖLÜMCÜL AFETLER’ BBC EARTH’DE

“Ölümcül Afetler” belgeseli üstün çekim teknikleri ile 19 Haziran Cuma günü saat 22:00’de BBC Earth ekranlarında olacak.

Spacemag Türkiye, uzay, bilim ve teknoloji belgesellerine yer vermeye devam ediyor. İşte ‘Ölümcül Afetler.’ İşte BBC Earth’ün belgesel tanıtımı:

“Tabiat ananın yapabileceklerine büyüleyici ve dehşetengiz bir yolculuk olan bu inanılmaz program ikinci sezonuyla geri dönüyor. Yeryüzü milyonlarca yıldır başına gelen afetlerle şekillenerek bugün bildiğimiz eşsiz özelliklerini kazandı. Toplumlar çoğu zaman tabiat ana ile uyum içinde yaşar ve onun sunduğu uçsuz bucaksız topraklardan faydalanır. Fakat bazen tekne sarsılır ve afetler meydana gelir. Kentsel yayılım ve iklim değişikliği arttıkça insanlık kendini doğanın gazabı karşısında daha çok tehlikeye atıyor.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

AFETLER ÖNLENEBİLİR Mİ?

“Ölümcül Afetler’de her bölüm farklı bir doğal afet türüne odaklanıyor ve “Kim, ne, nerede, neden ve ne zaman?” sorularını yanıtlıyor. Bugüne dek yaşanan en şaşırtıcı afetlerin nedenlerine ve ülkeleri bazen onlarca yıl sarsan sonuçlarına bakıyor, her olaydan olağanüstü görüntüleri ve uzman görüşlerini kullanarak bugün bildiğimiz dünyayı şekillendiren bazı doğal afetleri genel olarak ele alıyor. Bu afetler önlenebilir miydi? Önceden tahmin edilebilirler mi? Bundan sonra ne zaman ve nereyi vuracaklar?” 

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

“Yapım, 19 Haziran Cuma günü saat 22:00’de 2. Sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: İŞTE UZAYDA ÇEKİLEN İLK KURMACA KISA FİLM

CEM YILMAZ’IN UZAY GEMİSİ 16 GÜNDE YAPILDI

BOB LAZAR: “51. BÖLGE’DEKİ UZAYLILARIN LAKABI ‘ÇOCUKLAR’DI”