Home UZAYRAZZİ PEARL JAM YENİ ALBÜMDE ‘KOZMİK’ TAKILIYOR!
UZAYRAZZİ - 20 Şubat 2020

PEARL JAM YENİ ALBÜMDE ‘KOZMİK’ TAKILIYOR!

Efsane dönüyor. Pearl Jam'in Gigaton albümü 27 Mart'ta piyasada olacak. Peki uzay medyası olarak biz bunu niye haber yaptık?

Haberin başlığını görüp hemen tıkladınız mı? Siz de mi bu satırların sahibi gibi gençliğini 90’ların rock’ıyla paylaşanlardan mısınız? Ya da belki de Pearl Jam’le 2013’teki 10’uncu albümü Lightning Bolt sayesinde tanıştınız… Tüm Pearl Jam’cilere, Eddie Vedder’cılara duyurulur. Efsane dönüyor. 27 Mart 2020’de… Grubun 11’inci stüdyo albümü Gigaton çıkıyor.

Peki bu haberin uzay, bilim ve teknoloji medyası Spacemag Türkiye’de ne işi var? Çünkü Pearl Jam bu albümde kozmik takılıyor! Dünyanın önde gelen uzay siteleri de 1 milyar tona eş değer birim olan ‘Gigaton’u manşet yaptı. 

“SUPERBLOOD WOLFMOON: KANLI VE SÜPER AY”

Bakın Space.com, albümün ilk single’ı “Dance of the Clairvoyants” (Görülmeyeni görebilenlerin dansı) için ne yazdı: “Grup şarkıya 3 ayrı klip yapıp yayımladı. 3 klipte de galaktik şov var. Gökyüzünün muhteşem görüntüleri… Albümün ikinci single’ı Superblood Wolfmoon ismini 21 Ocak 2019 tarihinden alıyor. O gün, gökyüzü takipçilerini ihya eden bir gündü. Süper Ay ve Kanlı Ay beraber meydana gelmişti. Wolf Moon (Kurt Ay’ı) da Ocak ayında oluşan dolunayın ismi…”

Yani anlayacağınız, bize yıllarca iç dünyamızı sorgulatan Pearl Jam, yeni albümle galaktik bir tura çıkartacak.

Manşetteki video, Dance Of The Clairvoyants’ın üçüncü videosu… İlk iki videolar da aşağıda. Tıklayın, gökyüzüne doyun…

BAĞLANTILI HABER: ELON MUSK’TAN SÜRPRİZ DANS ŞARKISI: “HİSLERİNE GÜVEN”

BAĞLANTILI HABER: ‘ASTRONOTLAR, MÜSLÜM VE BEN FERO DİNLESİN’

BAĞLANTILI HABER: “DÜNYA DÜZ” DİYEN ÜNLÜLER KİM?