Home UZAYRAZZİ PENTAGON’DAN 2’NCİ UFO RAPORU: ‘O UÇAN ŞEY NE?’
UZAYRAZZİ - 29 Mayıs 2019

PENTAGON’DAN 2’NCİ UFO RAPORU: ‘O UÇAN ŞEY NE?’

Geçtiğimiz hafta New York Post Gazetesi'nin gündeme getirdiği Pentagon'un UFO raporuyla ilgili haberlere bir yenisi eklendi. Haberi yazan bu kez ciddi New Yok Times...

“Bu ne adamım? Baksana, uçuyor.”
Bu cümlenin sahibi Amerikalı bir pilot. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’da bulunan bir videoda, savaş pilotu yanında uçan şeyin ne olduğunu anlamıyor ve diğer pilot arkadaşına bu reaksiyonu veriyor… Diğer pilot ise sessiz…

1 HAFTADIR UFO MANŞETLERİ

Aslında bu videonun haberi, geçen hafta “paparazzisever” New York Post Gazetesi’nin başlattığı bir haberin devamı… Neydi o haber hatırlayalım:
Gazete Pentagon’da 2007’de başlatılan ve bütçe sona erince 2012’de kapanan Advanced Aerospace Threat Identification Program’la (İleri Uzay Tehditleri Tanımlama Programı) ilgiliydi. Programda çalışan Pentagon yetkilileri “Tanımlanamayan bazı tehditler tespit ettiklerini” kabul etmişlerdi ve gazete de “UFO itirafı” diye yazınca dünya basınında manşet olmuştu.

MOTORU YOK, BÜTÜN GÜN HAVADA

AATIP ile ilgili bu kez ciddi New York Times Gazetesi manşet yaptı. 2012’de kapanan programın ABD Ordusu’nda devam ettiğine dikkat çeken gazete şu ilginç başlıkları sıraladı:
* ABD’nin doğu sahillerinde Yaz 2014 ile Mart 2015 arası çeşitli tanımlanamayan objeler tespit edildi.
* 9 bin metreye çıkabilen bu cihazlarda görünür motorlar da tespit edilememiştir.
* 10 yıllık Donanma Pilotu Teğmen Ryan Graves, Pentagon ve Kongre’ye verdiği ifadesinde “F18 pilotuyum. O cihazlar tüm gün havada durabiliyordu. Bir aracı bu kadar süre havada tutmak için inanılmaz bir enerjiye ihtiyacınız olmalı” dedi.

O UÇAN ŞEY NE?… JETLE UFO ÇARPIŞIYORLARDI

  • 2014’te bir F18 jeti az kalsın bu cihazlardan biriyle havada çarpışıyordu.
  • Donanma Sözcüsü Joseph Gradisher “Çok fazla raporlanan tanımlanamayan cihaz var. Bazıları ticari drone’lar olabilir. Ancak diğer vakaların ne olduğunu, kimler tarafında gerçekleştirildiğini bilmiyoruz” diyerek ilginç bir itirafta bulundu.
  • 2004’te San Diego’da çekilen bir videoda bir uçak büyüklüğünde yassı bir cihaz görünüyor.
  • Harvard astrofizikçilerinden Leon Golub ise ‘dünya dışı yaratık ihtimali olamaz’ diyor: “Görünenler uçaklardaki sistemlerdeki bir bozukluktan kaynaklanmış olabilir.”
EDİTÖRÜN NOTU: Spacemag Türkiye olarak yorumu size bırakırken; New York Times’ın olayla ilgilenmiş olmasını manidar bulduğumuza dikkat çekiyoruz…