Home UZAYRAZZİ PORSCHE’DEN STAR WARS İÇİN UZAY GEMİSİ!
UZAYRAZZİ - 1 Kasım 2019

PORSCHE’DEN STAR WARS İÇİN UZAY GEMİSİ!

Porsche AG ve Lucasfilm serinin son filmi “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” için daha önce benzeri görülmemiş bir uzay gemisi tasarlıyor.

Porsche AG ve Star Wars filmlerinin yapımcısı Lucasfilm’den bomba… İki dev, serinin son filmi “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” için güç birleştirdi. Daha önce benzeri görülmemiş bir uzay gemisi tasarlanacak. Ve gemi, filmin dünya prömiyerinde görücüye çıkacak.

Tasarım ekibi, uzay gemisini tasarlamak ve uygun bir model oluşturmak için ilerleyen haftalarda düzenli olarak Stuttgart, Kaliforniya ve San Francisco’da buluşacak. Modelin Aralık ayındaki “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” filminin galasındaki resmi tanıtımına ek olarak Porsche, bu etkinlikte 4 Eylül tarihinde Dünya prömiyerini gerçekleştirdiği ilk tamamen elektrikli spor otomobili olan Taycan modelini de sergileyecek.

“BU İŞBİRLİĞİNDEN BÜYÜK AVANTAJ DOĞACAK”

Uzay gemisinin Porsche tasarım DNA’sına sahip olacağını ifade eden Porsche AG Tasarım Departmanı Başkan Yardımcısı Michael Mauer, “Bu heyecan verici bir görev. İlk bakışta ortak bir yönlerinin olmadığı düşünülse de iki markanın da benzer bir tasarım felsefesi var. Star Wars tasarım ekibiyle sıkı işbirliği bizim için son derece olumlu bir gelişme. İki tarafın da bu işbirliğinden büyük avantajlar elde edeceğini düşünüyorum” dedi.

“BU PROJE İLE İKİ DÜNYAYI BİRLEŞTİRİYORUZ”

Lucasfilm Başkan Yardımcısı ve Yetkili Kreatif Direktör Doug Chiang ise “Star Wars ve Porsche markalarının küresel cazibesi bu markaların ikonik tasarımları ile şekilleniyor. Bu proje ile iki dünyayı birleştiriyoruz. Çok, çok uzakta olan bir galakside geçen egzotik bir filmi tasarlarken ve heyecan verici Porsche spor otomobiller geliştirirken ortaya konan hassas bir çalışma. Bu işbirliği, Porsche ve Star Wars’a layık olan heyecan verici yeni bir uzay gemisi yaratmak için iki markanın en iyi özelliklerini harmanlayacak inovatif bir tasarım vaat ediyor” diye konuştu.

SERİNİN EN UZUN FİLMİ OLACAK

Star Wars fanatiklerine de bir haber de filmin süresiyle ilgili… Filmin 155 dakika (2 saat 35 dakika) olacağı açıklandı.  J.J. Abrams’ın yönettiği film, serinin en uzun yapımı olacak.

BAĞLANTILI HABER: EN İYİ 10 UZAYLI İSTİLASI FİLMİ

SOKAK RÖPORTAJI: “MARS’A ESKİ EŞİMİ GÖNDERİRDİM, BETER OLSUN, ÖLSÜN AÇLIKTAN”

POPULAR MECHANICS, EN İYİ 10 ZAMAN YOLCULUĞU FİLMİNİ SEÇTİ