Home UZAYRAZZİ STAR WARS’A UZAYDAN PİKOLOLU SELAM!
UZAYRAZZİ - 15 Kasım 2019

STAR WARS’A UZAYDAN PİKOLOLU SELAM!

Güç bizimle olsun... NASA astronotu Jessica Meir, pikolo flütü ile Star Wars'un jenerik müziğini çaldı, videoya 'like' yağdı.

Uluslararası Uzay İstasyonu ilginç bir video ile yeniden Dünya gündeminde. Videonun baş karakteri NASA astronotu Jessica Meir… Uzayda kadın kadına yürüyüş yaparak tarihe geçen astronotlardan biri olan Jessica Meir, uzaydan Star Wars’a selam çaktı.

NASA TV YAYINLADI

Star Wars’un yeni filmi ‘The Rise Of Skywalker’, 20 Aralık’ta tüm dünyada aynı anda vizyona girecek. Kadın astronot da pikolo flütü ile sağ olsun efsane jenerik müziğini çaldı, videosu da NASA TV’de yayınlandı… Videoya kısa süre içinde ‘like’ yağdı.
NASA TV’ye konuşan Jessica Meir “Bu pikolo flüt Caribou Lisesi’nde okurken çaldığım flüttür. Yanımdan ayırmıyorum” dedi.
Videoyu yayınlayan NASA da Twitter’da astronotuna övgüler yağdırdı: “O, 5 yaşından beri uzaya gitmek isteyen biri. Bugün bu video çekiminden sonra liseden arkadaşlarıyla görüştü. Onlara ‘Bir aydır buradayım rüyamın gerçek olduğuna inanamıyorum’ bir açıklama yaptı.”

DAHA ÖNCE GİTARİST VE FLÜT SANATÇISI ASTRONOTLAR GİTMİŞTİ

Uzay tarihinde müzisyen olan ilk astronot Jessica Meir değil.
Daha önce Kanadalı gitarist astronot Chris Hadfield ve flüt sanatçısı NASA astronotu Cady Coleman da Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gitmişti.
Istasyonda şu anda bir keyboard, bir flüt, birkaç gitar ve bir saksafon bulunuyor.

PİKOLO FLÜT NEDİR?

Pikolo flüt, büyük flütün hemen hemen yarısı kadar uzunluktadır. Büyük flütteki kuyruk bölümü pikolo flütte yoktur. Bu nedenle de büyük flütün en kalın sesleri olan Do ve Do diyez sesleri küçük flütte bulunmaz. Bunun dışında ses genişliği, mekanizması ve çalınış yöntemi büyük flütle aynıdır. (Kaynak: Vikipedi)

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: UZAY’DAKİ İLK DJ LUCA PARMİTANO

ŞU ANDA UZAYDA KAÇ KİŞİ VAR NOKTA COM!

‘ASTRONOTLAR, MÜSLÜM VE BEN FERO DİNLESİN’