Home UZAYRAZZİ STRANGER THINGS’İN 4. SEZON İLK VİDEOSU
UZAYRAZZİ - 1 Ekim 2019

STRANGER THINGS’İN 4. SEZON İLK VİDEOSU

Dünyada büyük yankı uyandıran Stranger Things’in dizisinin 4 sezonunun ilk videosu yayınlandı.

Netflix, dünyada büyük yankı uyandıran Stranger Things’in dördüncü sezon onayını ve dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşlerle imzaladığı özel anlaşmayı duyurdu. Netflix’in Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos yaptığı açıklamada “Duffer Kardeşler, Stranger Things ile dünyanın dört bir yanından izleyicileri büyüledi. İlişkilerimizi güçlendirerek, hayal güçlerini ortaya koyacakları yeni dizi ve filmleri üyelerimizin beğenisine sunacağımız için son derece heyecanlıyız. Duffer Kardeşler’in “The Upside Down” dünyasının dışına çıktıklarında neler yapabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Duffer Kardeşler ise”Birlikte daha fazla hikaye anlatmak için sabırsızlanıyoruz. Elbette, ilk önce Hawkins’e dönüş yolculuğuyla başlayacağız!” açıklaması yaptı.

DUFFER KARDEŞLER KİMDİR?

İkiz kardeşler, İngiltere’nin Durham şehrinde doğdu. Üçüncü sınıfa giderken ebeveynlerinin hediye ettiği Hi8 video kamerayı kullanarak film çekmeye başladılar. Chapman Üniversitesi’ndeki Film ve Medya Sanatları eğitimlerini, 2007’de film yapımcılığı derecesiyle tamamladılar.

Duffer Kardeşler

SHYAMALAN’A SENARİSTLİK YAPTILAR

Mezun olduktan sonra birçok kısa film yazıp yöneten kardeşler, kısa sürede pek çok yapımcı ve yönetmenin dikkatini çekmeyi başardı. Warner Bros yapımı bir post-apokaliptik film olan Hidden için yönetmenlik yaptıktan sonra M. Night Shyamalan’ın Fox yapımı dizisi Wayward Pines için de senaristlik yaptılar.

50’DEN FAZLA ÖDÜL ADAYLIĞI

Başarılı projelere imza attıktan sonra, 80’lerin nostaljik filmlerine olan hayranlıklarını göstermek adına Stranger Things fikriyle yola koyulmak istediler. Matt ve Ross’un senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği dizi, Netflix tarafından seçildikten sonra 2016 yazında yayına girdi ve hızla eleştirmenlerin beğenisini kazanarak küresel bir fenomen haline geldi. Stranger Things; Emmy, Altın Küre, Grammy, SAG, DGA, WGA, BAFTA, Sanat Yönetmenleri Loncası ve People’s Choice Awards olmak üzere 50’den fazla ödüle adaylık kazandı.

Fotoğraflar ve video: Twitter, Youtube