Home UZAYRAZZİ SUPER BOWL’A UZAY REKLAMLARI DAMGA VURDU
UZAYRAZZİ - 3 Şubat 2020

SUPER BOWL’A UZAY REKLAMLARI DAMGA VURDU

Amerikan Futbolu finalinde 'kadın astronotlar uzaya uçtu; Mars'ta su bulundu; başka galaksilerden Dünya'ya market alışverişine geldiler!'

Türkiye haftasonu Trabzonspor-Fenerbahçe maçını konuşurken; Amerika da Super Bowl heyecanını yaşadı. Super Bowl, yani Amerikan Futbolu Finali… San Francisco 49ers ile Kansas City Chiefs’in kozlarını paylaştığı ve Kansas’ın 50 yıl sonra kupayı kaldırdığı maç her zamanki gibi maçtan çok ekonomisiyle yine konuşuldu.

Çünkü Fox’ta yayınlanan Super Bowl finalinde 30 saniyelik bir reklamın bedeli 5 milyon dolardı… Geçen sene 5 marka ilan verirken; bu seneki finalde 9 marka baş gösterdi. Bir uzay medyası olarak bizi ilgilendiren tarafı ne peki? O da şu: Bu finale uzay-gelecek temalı reklamlar damga vurdu. İşte çok konuşulan üç reklam…

İlk reklam Olay adlı cilt bakımı markasının… Eski astronot Nicole Scott, aktrist Busy Phillipps ve YouTuber-talk şovcu Lilly Singh birlikte oynadı. Olay yazan uzay kıyafetlerindeki 3 kadın, Olay yazan mekikle havanalıyor. Reklamın mottosu #MakeSpaceForWomen.

HER TWEET İÇİN KADIN ORGANİZASYONUNA 1 DOLAR BAĞIŞ

Reklamda oynayan Nicole Scott, Facebook sayfasında “Kadını bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında desteklediği için Olay’a teşekkür ederim” yazdı. Çünkü Super Bowl’da yayınlanan yukardaki reklam dışında şirket, “@OlaySkin #MakeSpaceForWomen diye atacağınız her tweet için Girls Who Code adlı organizasyona 1 dolar yatıracağız. Hedef 500 bin dolar bağışa ulaşmak” diye bir kampanya yürütüyor.

İkinci reklam SodaStream’den… Bill Nye ve Alyssa Carson oynuyor. Astronotlar, Mars’ta su bulur. Bu haberle Dünya’da yer yerinden oynar. Artık insanoğlu için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Ama o da ne? Bir astronot, soda yerine Mars suyunu içer!

Veeee Walmart… 1 dakikalık reklamda 12 karakter Dünya’ya inip süpermarket zinciri Walmart’tan alışveriş yapıyor. Kimler alışveriş yapmıyor ki?

BAŞKA GALAKSİLERDEN GELİP ALIŞVERİŞ YAPTILAR!

Flash Gordon, Bill ve Ted’in Maceraları, Arrival filmindeki uzaylılar, Blade Runner, Galaksinin Koruyucuları, Lego Filmi karakterleri, Çılgın Marslılar (Mars Attacks), Siyah Giyinen Adamlar, Uzay Yolu, Yıldız Savaşları robotları…

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: GECE GÖKYÜZÜNDE PEPSİ REKLAMI GÖREBİLİRİZ

2000 DRONE, BİR KAMYONU KALDIRABİLİR Mİ?

‘AKILLI ELDİVEN’LE AY’DA DRONE UÇURACAĞIZ