Home UZAYRAZZİ TİKTOK PARLAYAN YILDIZLAR YARIŞMASININ İLK 20 FİNALİSTİ BELLİ OLDU
UZAYRAZZİ - 27 Aralık 2020

TİKTOK PARLAYAN YILDIZLAR YARIŞMASININ İLK 20 FİNALİSTİ BELLİ OLDU

Kısa video platformu TikTok ve Avrupa Müzik iş birliğiyle yapılan Parlayan Yıldızlar yarışmasının ilk 20 finalisti belli oldu.

TikTok, “Parlayan Yıldızlar” kampanyasıyla müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için kullanıcılarını müzikal performanslarını sergilemeye davet ediyor. TikTok ve Avrupa Müzik iş birliğiyle yapılan Parlayan Yıldızlar yarışmasının ilk 20 finalisti belli oldu.

Dünya’nın önde gelen kısa video platformu TikTok, müziğin yeni yeteneklerinin geniş kitlelere ulaşması için önemli bir platform haline geldi. Kullanıcılarına daima yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergilemelerine fırsatlar sunan TikTok, şimdi de Avrupa Müzik’le bir araya gelerek gelecek vaadeden kullanıcıları için bir müzik yarışması gerçekleştirdi. 2-15 Aralık tarihinde gerçekleşen yarışmanın ilk 20 finalisti belli oldu.

TikTok DNA’sının özel bir parçası olan müzik, kullanıcıların kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmesinin en iyi yolu. Parlayan Yıldızlar yarışmasına kayıt yaptıran yarışmalar özgün müzik eserlerini seslendirdikleri kısa bir video gönderdi. Videoları yapımcı ve DJ Serdar Ayyıldız, müzik sanatçısı Hakan Mengüç, müzik grubu Sufleband, ünlü şarkıcılar Aydilge Sarp, Özgün Uğurlu, Gökcan Sanliman ve müzik yapımcısı, besteci ve söz yazarı Tarık İster’den oluşan bir jüri heyeti değerlendirdi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

50 FİNALİSTE HEDİYELER

En iyi 20 finalist TikTok Live üzerinden yapılacak özel Yılbaşı Gecesi şovunda konuk olarak yer alma fırsatına sahip olacak. Yarışmanın ilk 50 finalistini de özel hediyeler bekliyor.

Müziğe yeni başlayanlar da dahil olmak üzere birçok müzisyen eserlerini paylaşmak ve kitlelere ulaşmak için TikTok’taki potansiyeli görüyor. Türkiye’de son zamanlarda dikkat çeken Ceren Cennet, Ece Mumay, Fatih Bulut ve Kimbureyhan TikTok üzerinden popüler olan müzisyenlerden sadece birkaçı.

TikTok için müzik, yetenek kampanyalarından daha önemli bir rol oynuyor. Kullanıcılar sadece yarışmaya katılmak için değil kısa video formatında eğlenceli içerikler oluşturmak, keşfetmek ve paylaşmak için de müzikal yeteneklerini sergiliyorlar.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

İşte yarışmanın 20 finalisti:

Merve Özbağış tiktok.com/@merveozbagis
Ahsen Ertosun tiktok.com/@ahsenertsn
Manesya tiktok.com/@manesyapubg
Merve Araz tiktok.com/@mrveearz
Kadir Türk tiktok.com/@kadirtrkmuzik
Zehra Cücük tiktok.com/@zehracucuk
Melissa tiktok.com/@melisdiyebiri
Demet Telli tiktok.com/@demetelloo
Mina Aydoğdu tiktok.com/@minaaydogdu
Güneş Gül tiktok.com/@gunesgul
Ömer Ağaya tiktok.com/@omer.agaya
Efe Kurtuldu tiktok.com/@efekurtuldu
Didem tiktok.com/@didemmusic_
Kübra Sal tiktok.com/@kubrasal
Burcu Kaya tiktok.com/@burcukaya
Yusuf Kılıç tiktok.com/@yusuf.klc_
Merve tiktok.com/@merveges
Rabia Gülören tiktok.com/@sadecerabia
Ebru tiktok.com/@ebruben
Buşra Köroğlu tiktok.com/@busrakoroglumuzik

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: TİKTOK’TA 2020’NİN EN İYİLERİ BELLİ OLDU

TİKTOK YETENEK BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 11 OCAK

İŞTE TİKTOK’UN TÜRKİYE’DE EN SEVİLEN İÇERİK ÜRETİCİLERİ