Home UZAYRAZZİ TOM CRUISE’A ASTRONOT UYARISI: “UZAYIN ŞAKASI YOK”
UZAYRAZZİ - 14 Mayıs 2020

TOM CRUISE’A ASTRONOT UYARISI: “UZAYIN ŞAKASI YOK”

NASA'nın destek verdiği proje dahilinde uzayda film çekecek olan Tom Cruise'a astronotlar tavsiyelerde bulundu.

Aksiyon filmlerinin efsane aktörü, birçok sahnede dublör kullanmamasıyla tanınan Tom Cruise uzayda film çekecek. Bu zaten yazılıp çizildi. Projenin fikir babası ‘uzay insanı’ Elon Musk… Haber Amerikan basınında yayımlandığından sonra Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA attığı tweet’le, Hollywood’a Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kapılarını açacaklarını müjdeledi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Şimdi de iki efsane astronot, Tom Cruise’a uzay tavsiyelerinde bulundu. Uzayda geçirdiği 520 günle Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kesintisiz en uzun süre geçiren ikinci kişi olan Scott Kelly, aksiyon insanı Tom Cruise “Ağır ol” tavsiyesinde bulundu:

Scott Kelly uzayda aralıksız 520 gün kaldı.

“UZAYDA AĞIR OL”

“Tom istasyonda çok ama çok yavaş etmesi gerekiyor. İlk kez uzaya çıkan insanların çoğu, yerçekimsiz ortamdan dolayı kusarlar. Uzayla Dünya arasındaki farkı şöyle anlatabilirim: Niagara Şelaleri’nden aşağıya bir varil içinde düşerken yanıyorsunuz.”

Komuta pilotu olarak 4 bin 460’ın üzerinde uçuş saati olan Roy Bridges Jr. de Tom Cruise’a şu mesajı verdi: “Uzay şakası olan bir yer değil. Size ve vücudunuza oyunlar oynar. Kan ayaklarınıza değil, beyninize doğru akar. O nedenle farklı hissedersiniz.”

“UZUN BİR EĞİTİM GÖRECEK”

“Tom uzun bir eğitimden geçecek. Uzay kıyafeti giyilmesinden, uzay kapsülüne giriş çıkışına kadar… Uzayda nasıl yemek yapılacak, yemeği yerçekimsiz ortamda nasıl yiyecek? Uyuması bile ayrı bir eğitim. Ayrıca uzayda acil durum eğitimi de alacak. Örneğin bir uzay çöpü istasyona çarpsa ne yapması lazım… Dünya’ya dönüşte kapsülden nasıl çıkacak… Sorular, sorular, sorular… ”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

İşte bu nedenlerden dolayı bu filmin ne zaman çekileceği muamma. Zaten ne Tom Cruise ne Elon Musk ne de NASA bir tarih vermedi. İş sadece Tom Cruise’la da sınırlı değil tabii… Filmin yönetmeni, kameramanı ve ışıkçısı da uzayda olacaksa… Eğitimler ne zaman bitecek ve bu film ne zaman çekilecek?

BAĞLANTILI HABER: ELON MUSK İLE TOM CRUISE’DAN UZAYDA ÇEKİLECEK İLK KURMACA FİLM GELİYOR

İŞTE UZAYDA ÇEKİLEN İLK KURMACA KISA FİLM

HOLLYWOOD, NEDEN UZAY VE ASTRONOT FİLMLERİ ÇEKİYOR?