Home UZAYRAZZİ TWİTTER’IN EN POPÜLER İSMİ HALUK LEVENT
UZAYRAZZİ - 12 Aralık 2019

TWİTTER’IN EN POPÜLER İSMİ HALUK LEVENT

Yardım platformu AHBAP ve kullanıcılarla etkileşimiyle Twitter gündemine damga vuran Haluk Levent 2019’da en çok konuşulan ünlü isim oldu.

Twitter’da 2019 yılında en çok konuşulan isimler belli oldu… Türkiye’de Twitter’ın 2019 sohbetlerinde en çok adı geçen isim Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sohbetlere ağırlığını koyan isim oldu.

Twitter’da en çok konuşulan isimlerden biri olan ve yaklaşık 2.5 milyon takipçiye sahip Haluk Levent bir ilki gerçekleştirdi. Twitter’ı etkisi altına alan ve ülke çapında gündem yaratan İzmir’deki yangına dikkat çekmek üzere Levent’in 9 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği konserin Twitter’da canlı yayınlanması şüphesiz yılın önemli olaylarından biriydi. 6 saat süren ve 9 müzik grubunun yer aldığı konser #FromAshestoForest hashtag’i ile Twitter’da yüzbinlerce kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı.

Falcao, Twitter’a damgasını vurdu

Radamel Falcao’nun gelişi Twitter’da olay oldu. (Fotoğraf: Twitter)

En çok retweet edilen tweet ve en beğenilen Tweetlerden biri, Galatasaray’ın transfer ettiği ünlü futbolcu Falcao’nun gelişini duyurduğu Tweet oldu. Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz da en çok konuşulan ünlü isimler arasında yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun #BirlikteKazandık hashtagiyle seçim sonrası paylaştığı duyuru Tweet’i ve Fatih Terim’in “look at the tabela” Tweet’i de en fazla retweet edilenler ve beğenilenler arasındaydı.

En fazla etkileşime geçilen isimler:

1- Haluk Levent

2- Cem Yılmaz

3- Atilla Taş

4- Fatih Terim

5- Levent Üzümcü

En çok kullanılan hashtag: Feyyaz Duman

En çok hashtag Feyyaz Duman içindi… (Fotoğraf: Twitter)

Survivor 2019 her yıl olduğu gibi bu yıl da çok konuşulurken, bu yılın Twitter’da en çok konuşulan oyuncu Kadın dizisinin sevilen oyuncusu Feyyaz Duman oldu. #arifgibisevmek fenomen aşka gönderme yaparak kullanıcıların en sevdiği hashtaglerden biri olurken BTS de en çok kullanılan hashtaglerden biri oldu.

1- feyyazduman

2- BTS

3- galatasaray

4- arifgibisevmek

5- survivor2019

En çok konuşulan dizi: Game of Thrones

Eğlence kategorisinde ise en çok kullanılan hashtaglerde bu sene final yapan Game of Thrones (#GoT) yer alırken #senanlatkaradeniz, #arifgibisevmek #hercai #survivor2019 hashtagleri en üst sıralarda yer aldı.

1- GoT

2- arifgibisevmek

3- senanlatkaradeniz

4- hercai

5- survivor2019

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: TÜRKİYE’DE TWİTTER’DA EN ÇOK KONUŞULAN 5 OYUN

“GENÇLER ARTIK HABERİ YOUTUBE, FACEBOOK VE TWİTTER’DAN ALIYOR”

INSTAGRAM STALK İSTEMİYOR