Home UZAYRAZZİ UFO DOSYASI-1: “TÜRKİYE, UFO’LARIN EN ÇOK GELDİĞİ 12 ÜLKEDEN BİRİ”
UZAYRAZZİ - 4 Mayıs 2020

UFO DOSYASI-1: “TÜRKİYE, UFO’LARIN EN ÇOK GELDİĞİ 12 ÜLKEDEN BİRİ”

Bilim insanları onları arıyor... Pentagon videolarını yayımlıyor... "Onları" Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan'a sorduk.

Uzaya sinyaller gönderiliyor… Ötegezegenlerde yaşam olup olmadığı araştırılıyor. Belgeseller, sinema filmleri yapılıyor. Bilim insanları onları arıyor… İlk kez ülkelerin yöneticileri isimleriyle ortaya çıkıp “Onlar var” demeye başladı… Ve son olarak Pentagon’un yayınladığı UFO videoları… “Onları” Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan’a sorduk… Kuzey Atacan, Türkiye ve Dünya’daki UFO gözlemlerindeki artışı Spacemag Türkiye’ye anlattı…

Son yıllarda Dünya’nın her bölgesinde UFO gözlemlerinde ve görüntülerinde ciddi bir artış gözlemlenmekte. Bu gözlemlerin bazıları tanıklar tarafından yetkili kurum ve kuruluşlara rapor edilmekte; bazıları ise kimseye bildirilmemektedir. Bu raporlar ve görsel veriler Dünya’nın birçok ayrı noktasında bulunan Ulusal Rapor Merkezleri’nde bir araya toplanmaktadırlar. 2012 ve 2020 yılları arasında yaşanan UFO gözlemleri ve elde edilen görüntüler, bu merkezlerde bir araya gelerek Dünya basını ile paylaşılmaktadır.

MUFON da isminden de anlaşılacağı üzere Dünya’nın en büyük UFO araştırma merkezlerinden olup; bu sayısız tanığı ve onların yaşadıkları UFO ve yakın karşılaşma gözlemlerini inceleyip elde edilen verileri görüntüleri analizlerden geçirerek gerçekliğini kanıtlayan ve bunu Dünya insanlığı ile paylaşan sayılı kuruluşlardan biridir. Dünya çapında derlenen UFO gözlemlerinden yola çıkılarak hazırlanmış bu ufak raporda hangi ülkelerin ya da Dünya üzerindeki noktaların 2012–2020 yılları arasında UFO’larca ne kadar sık ziyaret edildiğini görmüş olacağız.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Dünya’mızda üzerinde ekolojik, jeolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal anlamda çok ciddi değişimler yaşadığımız bu yakın dönemde, UFO gözlemlerinde yaşanan bu ciddi artışın bilinçli bir biçimde arttığını gözlemlemekteyiz. Önümüzdeki yıllarda UFO gözlemlerinin tüm Dünya’da ve ülkemiz üzerinde çok ciddi bir şekilde daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik görsel araç ve gereçlerin temini, yazılı ve görsel basın ile internet ağı gibi çok özel sosyal paylaşım ağlarının da desteği ve yardımı ile halkın artan ilgisiyle bu tür konuların basında daha çok uzun zamanlar yer alacağına ve bu durumun “Evrende Yalnız Olmadığımız Gerçeğine” ışık tutacağına inancımız tamdır.

TÜRKİYE VE DİĞER 11 ÜLKE

Elde edilen veriler sonucu yapılan istatistiksel verileri göre UFO’ların ülkemiz dışında en çok ziyaret ettikleri ülkeler aşağıdaki ufak rapora göre şöyle sıralanmıştır:

 • Meksika
 • Amerika
 • İngiltere
 • Arjantin
 • Fransa
 • Japonya
 • Peru
 • Danimarka
 • Brezilya
 • İskoçya
 • İtalya.

50 AYLIK UFO GÖZLEMİ 1 AYDA YAPILDI

Bu yıl toplanan raporlara göre MUFON’un sadece Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde yapmış olduğu sadece ağustos ayı verilerine göre gözlemlerin ve elde edilen görüntülerin ortalaması 1.013 civarındadır. Bu yaklaşık 50 aylık bir dönem içinde görülebilecek UFO gözlem ve yakın karşılaşmalarının bütününe eşit bir durumdur. Diğer ülkelerin geneline baktığımızda da bu durum aynı oranda artış göstermektedir.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

2012–2020 öncesi dönemlerde Dünya genelinde yapılan gözlemler, raporlar, karşılaşmalar Dünya genelinde yüzde 35’leri bulurken; bugün bu rakamlar yüzde 65-85 seviyelerini göstermektedir. Bu durum içerisinde hükümetlerin yaşanan olaylar ve baskılar karşısında UFO Gerçeği konusunda açıklamalar yapmaları kaçınılmaz bir hal almaktadır. Başta Amerika olmak üzere Meksika, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsveç, Brezilya hükumetlerinden sonra şimdi de 2020 yılı içinde Rusya, Uruguay Hava Kuvvetleri ile Yeni Zelanda ve Avustralya hükumetleri UFO raporlarını içeren birçok dosyayı halkın bilgisine açmıştır.

AP: “UFO BELGELERİNİN GİZLİLİĞİ KALDIRILSIN”

Yine geçtiğimiz aylarda, üst düzey bir düzine askeri yetkili Washington Ulusal Basın Kulübünde birçok önemli medya kuruluşunun katıldığı bir basın toplantısıyla, UFO gözlemlerinin birçok defa askeri üslerde ve nükleer başlıklı silahların ve füzelerin konuşlandırıldığı bölgelerde defalarca gözlemlendiğini itiraf etmişlerdir. Yakın zaman önce en yetkili ağızlardan biri olan Pentagon’un da UFO’ların varlığı hakkında açıklama yapması bunların en önemlilerinden bir tanesidir. Ayrıca Avrupa Parlamentosu’nda UFO belgelerinin gizliliklerinin kaldırılması üzerinde 4, 179, 180 ve 189 maddeleri dikkate alarak Avrupa İşlevselliği Antlaşması üzerinde bildiri yazıldı. Birliğin 33 meclis üyesinin anlaşarak yayınladığı bildiride Avrupa ülkelerinden arşivlerindeki UFO belgelerini halklarla paylaşmaları istendi. Medya kurumlarında, sivil toplum örgütlerinde ve bilimsel çalışmalar yürüten merkezlerde değerlendirilmek üzere kamuoyuna açıklanan bildiride, UFO’ların varlığı kabul edilerek ülkelerden ellerindeki UFO arşivlerini ifşa etmeleri istendi. Komisyon üyesi 33 devletin imza attığı bildiri tüm Dünya’da büyük yankı uyandırdı…

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: UFO DOSYASI-2: UFOLAR, TÜRKİYE’DE EN ÇOK NEREYE GELİYOR?

TRUMP: “UZAYLILARI İZLİYORUZ”

“PİRAMİTLERİ UZAYLILAR YAPTI”