Home UZAYRAZZİ ÜNLÜ BİLİM İNSANI, “AY’A GİDİLMEDİ” TEZİNE KIZDI, KÜFRÜ BASTI
UZAYRAZZİ - 25 Ocak 2020

ÜNLÜ BİLİM İNSANI, “AY’A GİDİLMEDİ” TEZİNE KIZDI, KÜFRÜ BASTI

İngiliz parçacık fizikçisi Brian Cox'un BBC için çekilen bir belgeselde "Ay'a gidilmedi" tezine karşı küfür ettiği ortaya çıktı.

Son 50 yılda insanoğlunun konuştuğu en büyük komplo teorisidir: Ay’a gidildi mi, gidilmedi mi… Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi NASA, bir dönemi “Gerçekten gittik” diyerek geçirirken; ‘Gidilmedi’ diyen diğer taraf hiç durmadı, her fırsatta Amerika’yı yalancılıkla suçladı. İşte o komplo teorisi, 2008’de İngiliz BBC kanalı için çekilen ‘What on Earth is Wrong with Gravity?’ belgeselinde yer almıştı. 12 yıl sonra da o belgeselde yayınlanmayan bir bölüm internete düştü. O bölümde, İngiltere’de bilimin popülerleşmesi için büyü çaba sarf eden Brian Cox yer alıyordu.

“AMERİKA KEŞFEDİLMEDİ DEMEK GİBİ!”

Manchester Üniversitesi’nde profesörlük yapan ve Royal Society araştırma üyesi olan Büyük Britanyalı parçacık fizikçisi olan Brian Cox, “Ay’a gidilmedi” diyenlere karşı şöyle ağzını bozdu:

“Birçok konu hakkında konuşabilirsiniz. Ne bileyim! Hay s….m. Bu zırvalık. Ay’a iniş gerçekleşti. Aksini iddia etmek saçmalıktır. Bu Amerika hiçbir zaman keşfedilmedi demek gibi bir şey.”

“Penisilini bulduk mu? Evet! Ay’a gittik mi? Evet. Bunun kanıtlanması gerekmiyor, çünkü böyle düşünmek için tam anlamıyla moron olmak lazım. Gerçekten bana, yerçekimi ile ilgili yapılan bilimsel bir belgeselde bana ‘Ay’a gidildi mi?’ diye mi soruyorsunuz?”

Bilim insanından fırçayı yiyen BBC prodüktörünün bunca yıl bu bölümü gizlemesi gayet normal görünüyor.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “UEFA AVRUPA LİGİ FİNALİ BİR GÜN MARS’TA OYNANABİLİR”

“SAMANYOLU’NDAKİ TEK MEDENİYET BİZ OLABİLİRİZ”

‘İNSANLARIN DÜNYA’DAN KAÇMAK İÇİN GİDEBİLECEKLERİ TEK GEZEGEN MARS’