Home UZAYRAZZİ ÜSKÜDAR’DA DRONE FESTİVALİ
UZAYRAZZİ - 26 Kasım 2019

ÜSKÜDAR’DA DRONE FESTİVALİ

İstanbul'da bir ilk: 30 Kasım-1 Aralık'ta yerli ve yabancı drone pilotları nefesleri kesecek. Görsel şova herkes davetli.

İstanbul’da ilk kez düzenlenecek dev festivalde yerli ve yabancı drone yarış pilotları nefesleri kesecek. 1.5 saniyede 0’dan 200 kilometre hıza ulaşan jet drone’ların yarışı özel güvenlik önlemi alınan pistlerde gerçekleşecek. Üsküdar Belediyesi’nin “Mutluluktan uçuran” etkinliği İstanbullulara bambaşka bir deneyim yaşatacak.

Dev ekranlardan canlı yayınların yapılacağı festivalde; teknik eğitimler verilerek, drone simülatörü, 3D maker, segway deneyim parkuru yaratılacak. TDL’nin ulusal ve uluslararası 50 pilot ve 25 eğitmeninden oluşan ekip hünerlerini gençlere gösterecek. Festivalde robotik kullanma ve yarışları ile teknolojinin ulaştığı son nokta da deneyimlenebilecek.

CUMARTESİ GÜNÜ ÇAVUŞDERE SPOR SALONU’NDA

Eğitmenlere drone ve VR deneyimi sunulacak festivalde, katılımcılar drone yarışlarına, co-pilot olarak katılma şansı yakalayacaklar. Festivalde yarışacak pilotlar ve eğitmenler 3 yılda 100’ün üzerinde yarışa ve etkinliğe katılmış sporcu lisanslı pilotlardan oluşuyor.

30 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da Çavuşdere Kapalı Spor Salonu’nda başlayacak festival bir sonraki gün de devam edecek. Festival tüm hafta sonu boyunca saat 10.30 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: 2000 DRONE, BİR KAMYONU KALDIRABİLİR Mİ?

DRONE HELİKOPTER SATÜRN’ÜN UYDUSUNU KEŞFEDECEK

ÇİN’DE ‘HAVA TAKSİ’ DÖNEMİ BAŞLIYOR