Home UZAYRAZZİ ‘UZAY ADAMI’ BEZOS 38 MİLYAR DOLARLIK BOŞANMA ANLAŞMASINI İMZALADI
UZAYRAZZİ - 9 Temmuz 2019

‘UZAY ADAMI’ BEZOS 38 MİLYAR DOLARLIK BOŞANMA ANLAŞMASINI İMZALADI

Uzay çalışmalarıyla son 2 yıldır haber sitelerinin manşetlerini süsleyen Amazon’un sahibi Jeff Bezos bu kez ‘dünyevi’ bir konu ile yeniden manşetlerde… 

Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos yine manşetlerde. Ancak bu kez ne uzay çalışmaları ne de Amazon’la ilgili bir konuyla ilgili… Nedeni 25 yıllık eşiyle ayrılma kararı alan 55 yaşındaki milyarderin boşanma süreci tamamlandı. Tazminat olarak 38 milyar dolarlık boşanma anlaşmasını da imzaladı.

AMAZON’UN YÜZDE 4’ÜNÜ ALMIŞ OLDU

Anlaşmaya göre roman yazarı 49 yaşındaki MacKenzie Bezos 19.7 milyon Amazon.com hissesinin sahibi olacak. Bu da şirketin yüzde 4’üne tekabül ediyor. 38.3 milyar dolarlık bir servete kavuşan MacKenzie Bezos servetinin yarısını hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.

SPİKER AŞKI ORTAYA ÇIKTI, EVLİLİK BİTTİ

1993 yılında evlenen ikilinin 4 çocuğu bulunuyor. Amazon’u Seattle’da 1994 yılında evinin garajında kuran Bezos’un evliliği haber spikeri Lauren Sanchez’le ilişkisi ortaya çıkınca sarsılmıştı.

BİR ANLAŞMA İLE EN ZENGİN 22’NCİ OLDU

Amazon’un yüzde 12 hissesinin sahibi olan Bezos halen dünyanın en zengin adamı. Boşanma anlaşmasıyla MacKenzie Bezos da 22’inci zengin oldu.

Fotoğraf: instagram