Home UZAYRAZZİ UZAY İSTASYONU’NA KENETLENME SİMÜLATÖRÜ: TIKLA, OYNA
UZAYRAZZİ - 15 Mayıs 2020

UZAY İSTASYONU’NA KENETLENME SİMÜLATÖRÜ: TIKLA, OYNA

SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na insanlı test uçuşu yapacak Crew Dragon'un online simülatörünü yaptı.

‘Uzay insanı’ Elon Musk’ın sahibi olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, 27 Mayıs’ta önemli bir sefer düzenleyecek. Uzaya insan taşıyacak olan Crew Dragon kapsülü ilk insanlı test uçuşu için  Falcon 9 roketiyle Kennedy Uzay Üssü’nden fırlatılacak; astronotlar Douglas Hurley ve Robert Behnken, Crew Dragon’u Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetleyecek. Hatta bu görev için karantinaya alındılar.

İKİ KUMANDAYI KONTROL EDİYORSUNUZ

SpaceX, tarihe geçecek bu uçuş öncesi tüm Dünya’lılara bir sürpriz yaptı ve Crew Dragon simülatörü hazırladı. Online simülasyonda siz de Crew Dragon’un kontrol masasındaki astronot gibi mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu’na kilitleyebilirsiniz. Ücretsiz simülatörde iki ayrı kumanda kullanarak başarı sağlamaya çalışacaksınız. Haberin editörü olarak biz de denedik ama kenetlemeyi başaramadık. İyi eğlenceler.

ONLİNE SİMÜLATÖR İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN…

Crew Dragon kapsülü, 6 metre uzunluğunda, 3.6 metre çapında. Tek seferde 7 astronot taşıyabiliyor. Diğer kapsüllerden farklı olarak astronotların hayatlarını kurtabilecek ‘Acil Kaçış Sistemi’ bulunuyor. Sistem bu yılın başında test edildi, başarılı sonuç alındı. Bir üst modeli olacak olan CRS-2 Dragon, okyanusa düşmeyecek, itici iniş sistemi sayesinde helikopter gibi iniş alanına konacak.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: NASA ASTRONOTLARI SPACEX’İN İNSANLI TEST SEFERİ İÇİN KARANTİNADA

RUSYA’DAN ELON MUSK’A: “PENTAGON’UN TAŞERONU!”

İŞTE UZAYDA ÇEKİLEN İLK KURMACA KISA FİLM

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST