Home UZAYRAZZİ UZAYDAN DÜNYA’YA EVDE İZOLASYON MOTİVASYONU
UZAYRAZZİ - 5 Nisan 2020

UZAYDAN DÜNYA’YA EVDE İZOLASYON MOTİVASYONU

Bir yerde kapalı kalmayı en iyi Uluslararası Uzay İstasyonu'ndakiler bilir: "Evde kal" çağrısı yapıp, günlük spor fotoğraflarını yayımladılar.

Koronavirüse karşı evdeyiz… Evde izolasyondayız… Tüm Dünya olarak… Bazı günler iyiyiz, bazı günler dışarı çıkmak için ‘şansımızı’ zorluyoruz… Ama ‘evde izolasyonu’ onlar kadar iyi bilemeyiz.

Onlar Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronot ve kozmonotlar… Aylardır bir merkezin içindeler… Dışarı çıkamıyorlar. Çıktıklarında da UUİ’nin bozulan bir yerini tamir için ‘sessizlikte’ uzay yürüyüşü yapıyorlar. Yani anlayacağınız, durumları biz Dünyalılardan beter 🙂

Fotoğraflar: NASA

UZAYDA DA SPOR ŞART

İşte Uluslararası Uzay İstasyonu’nun emektarları da Dünyalılara “Evde kal” çağrısı yaptı. Üstelik bir günlerini görüntüleyip, fotoğrafları Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın sosyal medyaları üzerinden yayınlayarak biz Dünyalılara izolasyon motivasyonu yaptı.

NASA astronotu Jessica Meir spor tavsiyesi yaptı: “Egzersiz hem vücut hem de akıl sağlığına iyi gelir. Spor salonuna gitmeden vücut sağlığınız için evde yapacağınız hareketlerde biraz yaratıcı olmanız gerekecek.”

Fotoğraflar “Halinize şükredin” der gibi… 🙂 Hazırlayan: Eren SELÇUK

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ULUSLARARASI UZAY İSTASYONU’NDA İNSANLAR NASIL İLETİŞİM KURUYOR?

UZAYDA ATEŞ YAKILIR MI?

VİDEO: UZAYDA 197 GÜN KALDI, DÜNYA’DA YÜRÜYEMEDİ