Home UZAYRAZZİ “UZAYLILAR VAR AMA MİKROP YA DA BÖCEKLER”
UZAYRAZZİ - 22 Mayıs 2020

“UZAYLILAR VAR AMA MİKROP YA DA BÖCEKLER”

İngiliz astronom Dr. Sheila Kanani, akıllı bir uzaylı medeniyetiyle karşılaşma ihtimalimizin çok çok az olduğunu düşünüyor.

Kraliyet Astronomi Derneği’nden Dr. Sheila Kanani yine ezber bozan bir çıkış yaptı. “İnsanoğlu gözüne Mars’a dikti ama hayat Satürn’de olabilir” açıklamasıyla geçtiğimiz yıl en çok tartışılan ‘Dünya dışı zeki varlıklar’ tartışmasına imza atan Dr. Sheila Kanani, ‘akıllı bir uzaylı medeniyeti’yle tanışma fikrinden vazgeçmiş görünüyor. En azında Güneş Sistemi ve yakınlarından… Çünkü ona yürüyen, insan boyutunda ‘uzaylı’larla karşılaşmayı isteyenler hayal kırıklığına uğrayacak.

BAĞLANTILI HABER: “UZAYLILARI BULACAĞIZ AMA MARS’TA DEĞİL, SATÜRN’DE”

İşte Dr. Sheila Kanani’nin bir podcast’te sarf ettiği sözleri:

“Uzaylılar var. Ancak onlar yeşil süper yaratıklar değiller. Büyük ihtimalle mikrop ya da akıllı olmayan küçük böcekler.”

BAĞLANTILI HABER: “UZAYLILAR, KUTUP AYILARI GİBİ UZUN VE İRİ”

“KAİNAT ÇOK GENİŞ”

“Dünya’daki gibi zeki yaşamı, sadece Dünya’da bulabileceğiz. Ama tabii Güneş Sistemi’mizden çıkıp aramayı ne kadar genişletirsek zeki varlık bulma ihtimalini de artırırız.”

“Gerçek şu ki, başka güneş sistemleri de bulunuyor. Evren çok geniş. Tabi ki bunu düşündükçe ‘Yalnız değiliz’ diye düşünmemiz normal.”

“Ama en azından Güneş Sistemi ve yakınları için konuşalım. Zeki yaşam yok. Ancak belki mikroskobik hayatlar vardır.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST