Home UZAYRAZZİ VALORANT™ GELİYOR
UZAYRAZZİ - 4 Mart 2020

VALORANT™ GELİYOR

Hazırlayan: Damla GÜLER ÖZTÜRK
Rekabetçi, 5’e 5, Karakter Tabanlı Birinci Şahıs bilgisayar oyunu olan VALORANT’ta beşer oyuncudan oluşan iki takım, saldıranların savunuculara karşı olduğu 24 turda mücadele ederek tur tabanlı silahlı çatışmaları kazanmaya çalışıyor. Oyuncular; VALORANT’ta Dünya’nın farklı köşelerinden, savaşa hazır çeşitli ajanlardan oluşan doğaüstü bir ekip arasından seçimini yapacak. Her bir ajan, silah becerisini taktiksel bilgi ve stratejik destekle tamamlayarak oyuncuların farklı durumlara yaklaşımını etkileyecek özel yetenek setlerine sahip olacak. Ajanların yetenekleri, doğru atışı yapabilmeleri için oyunculara taktiksel fırsatlar sağlamak üzere tasarlandı.

TAKTİKSEL FPS TÜRÜ

VALORANT Yönetici Yapımcısı Anna Donlon; VALORANT’ı geliştirirken hassas nişancılık, silah becerileri ve stratejik uygulama gibi rekabetçi taktiksel nişancılık oyunlarının temel değerlerini muhafaza etmek istediklerini, silah becerilerini tamamlayan özgün karakter yetenekleri sayesinde geleneksel taktik nişancılık deneyimini bir adım ileri taşıdıklarına ve VALORANT’ın çıkışıyla dünyanın her tarafındaki taktiksel FPS severlerle uzun soluklu bir birlikteliğe başlamayı umduklarını söyledi.

HİLE KARŞITI TEKNOLOJİ VE ÖZEL HİLE TESPİT SİSTEMİ

İlk günden itibaren tüm oyuncular için ücretsiz 128-tick sunucular, keskin vuruşları işleyebilmesi için özel olarak üretilmiş bir ağ programlaması (netcode), sunucu yetkisi altındaki oyun mimarisi ve özel bir hile karşıtlığı (anti-cheat) sistemine sahip bir oyun deneyimi sunulacak. VALORANT’ta oyuncuların beceri ve stratejileri, galibiyet ya da yenilgilerinin tek belirleyicisi olacak.
BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: