Home UZAYRAZZİ VALORANT’IN TÜRK AJANI FADE, BİRİNCİ YILINI KUTLUYOR
UZAYRAZZİ - 4 hafta önce

VALORANT’IN TÜRK AJANI FADE, BİRİNCİ YILINI KUTLUYOR

Riot Games’in milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS oyunu VALORANT, geçen yıl oyuncularla buluşan Türk ajan Fade’in birinci yılını kutluyor.

Riot Games’in dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS oyunu VALORANT, geçtiğimiz sene oyuncularla buluşan Türk ajan Fade’in birinci yılını kutluyor. Fade, birinci yılında da Türk kültürüne ait birçok simgeyi taşıyarak “güçlü ve özgün kadın” ruhunu yansıtmaya devam ediyor. 

Riot Games’in rekabetçi taktiksel nişancılık oyunu Valorant, her ay milyonlarca oyuncuyla dünyanın en popüler oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’de de 11 yıldır faaliyet gösteren şirket, geçtiğimiz sene Fade isimli ajanını duyurarak tüm Türk oyuncuların kalbini çalacak bir hamle yapmıştı.

Türk kelle avcısı Fade, düşmanların sırlarını gasp etmek için saf kabus gücünü kullanıyor. Korkuyla uyum içinde çalışarak hedeflerini avlayan Fade, hedeflerinin işini bitirmeden önce en büyük korkularını açığa çıkarıyor.

ÖZEL VİDEO YAYINLANDI

Duyurulduğu günden itibaren büyük bir heyecanla beklenen Fade, geçtiğimiz sene 28 Nisan’da VALORANT’ın ajan kütüphanesindeki yerini aldı. Türk seslendirmesi İlayda Alişan tarafından yapılan Fade, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde kendine has yetenekleri ve Türk kültürünü simgeleyen özellikleriyle oyunun en sevilen ajanlarından biri haline geldi.

Oyunların Türkiye için yerelleştirilmesi ve e-spor alanında ülkemizi daha da ileriye taşımak için 11 yıldır farklı içeriklerin altına imza atan Riot Games, milyonlarca oyuncusu bulunan VALORANT’a bir Türk karakter getirmenin gururunu birinci yılında tüm oyuncularla paylaşmak adına Fade için hazırladığı özel bir video paylaştı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: E-SPOR NEDEN POPÜLER? NEREYE GİDİYOR?

BALENCIAGA, KIŞ KOLEKSİYONUNU VİDEO OYUNU İLE PİYASAYA SÜRDÜ

“İŞİNİ CİDDİYE ALMAYAN E-SPORCU SİLİNİP GİDER”