Home UZAYRAZZİ ‘YA UZAYLILAR, GELECEKTEN GELEN İNSANLARSA?’
UZAYRAZZİ - 22 Ocak 2020

‘YA UZAYLILAR, GELECEKTEN GELEN İNSANLARSA?’

ABD'de yeni çıkan bir kitap ortalığı karıştırdı: "Uzaylı dediklerimiz, zaman yolculuğunda ustalaşmış, gelecekten gelen insanlar olabilir."

UFO… Unidentified Flying Object… Türkçesi, Tanımlanamayan Uçan Nesne… Ne olduklarını bilmiyoruz. İçlerinde ne taşıdıklarını… Ya da onları kullandıklarını düşündüğümüz uzaylıları… Şimdi yeni bir kitap çıktı: İdentified Flying Object… Yani Tanımlanan Uçan Nesne… İşte bu kitap, bugüne kadarki tüm tezleri alt üst ediyor. Kitapta şu soru soruluyor: Ya uzaylılar bizsek? İnsanlarsa… Uzay-zaman kavramını çözmüş ileri ırkımız… Gelecekten geçmişteki hallerini kontrol etmek için gelen ‘gelecek insanoğlu’ysalar…

Michael Masters.

Bu ilginç teze imza atan kişi ise Montana Teknik Üniversitesi Antropoloji Profesörü Michael Masters… Bilim, teknoloji ve mühendislik… Antropoloji profesörü, gelecekteki insanların geçmişe dönmek için gerekli makine ve bilgiye sahip olduklarına inanıyor:

“NİYE HEP İNSANA BENZETİLİYORLAR?”

Bu fenomenin tuhaflıklarını anlamaya çalışmak için multidisipliner bir yaklaşım izledim. Bilim adamı olarak görevimiz büyük sorular sormak ve bilinmeyen soruların cevaplarını bulmaya çalışmaktır. Havalarda bir yerlerde bir şeyler oluyor ve bunu tartışmalıyız. Ne olduğunu anlamak için ön tarafta biz olmalıyız.”

“İnsanlarla temasa geçtiği söylenilenlere bir bakalım. Nasıl tasvir edilmişler? İki ayaklı, kel, insan yüzlü, büyük beyinli, geniş gözlü, küçük burunlu, küçük ağızlı… Dahası bu yaratıklar hangi insanla temasa geçse, onun lisanında anlaşmış ve gelecekteki teknolojilerden örnekler göstermiş.”

“ONLAR, BİZİZ…”

“Uzun dönem insan evrimi düşünelim… Açıklanamaz bir fenomen konseptinde bir gelecek olabilir. Bu kitap, evrim tarihini henüz kanıtlanmamış UFO ve uzaylılarla birleştirecek. Uzaylılar uzaydan gelen geziciler mi? Ben aksini düşünüyorum. 

“Biz burada olduğumuzu biliyoruz. Biz insanın var olduğunu biliyoruz. Bu gezegende uzun bir evrim tarihimiz olduğunu biliyoruz. Ve gelecekte teknolojimizin daha da ileri olacağını da biliyoruz. Bence açıklaması şu: Onlar, biziz.”

Michael Masters’a göre, geçmiş dönemleri ziyaret etmek için teknolojiye sahip olsaydık, kendi evrimsel tarihimiz hakkında ne kadar çok şey öğrenilebileceğini kavramsallaştırmanın kolay olurdu: 

“BAZILARI TURİZM AMAÇLI GELİYORLAR”

“(Uzaylılar tarafından) Kaçırılma iddiaları çoğunlukla bilimsel niteliktedir. Muhtemelen gelecekteki antropologlar, tarihçiler, dilbilimciler; (bizim şu an ulaşamadığımız bir teknoloji sayesinde) geçmişleriyle ilgili bilgi almak için geri geliyorlar. Bunun bir kısmının da turizm amaçlı olduğunu düşünüyorum.”

İşte tartışma başlatan kitap…

“Hiç şüphem yok. Gelecekte; geri dönüp tarihteki en sevdikleri dönemi gözlemleme fırsatı için çok para ödeyecek olanlar vardır. Bu meşhur yerler ise hep Mısır piramitleri ve Peru’daki Machu Picchu…”

“Aslında bu kitap, UFO araştırmam da bir evrim hikayesi. Bulmacada eksik parçalar var. Bilimsel gerçeklerle bazı açıkları kapatmaya çalışıyorum. Umarım yaşadığımız süre içinde bu eksiklikleri gideririz.”

MUFON: “BİZ DE BUNU TARTIŞIYORUZ”

Michael Masters’ın kitabı UFO araştırmacıları arasında da büyük yankıya neden oldu. UFO araştırma merkezi MUFON Yöneticisi Jan Harzan “Masters’ın UFO fenomenine multidisipliner bilimsel bakış açısını destekliyorum. UFO’ların gelecekten gelen bizler teorisi, MUFON’un da uzun süredir tartıştığı bir fenomendir. Masters’ın zaman yolculuğu hipotezi müthiş. Şu an tek bildiğimiz yalnız olmadığımız… Ama kim onlar?” diyerek desteğini açıkladı. 

“CİDDİYE ALMAYIN” DİYEN UFOCULAR DA VAR

UFO araştırmacısı Robert Sheaffer ise antropologun kitabına sert çıkıyor: “Bu kitapta ciddiye alınacak bir şey yok. Diyelim ki gelecekteki bizler zaman yolculuğunda ustalaştı ve bizi ziyarete geldi. Masters’a göre bir şeyi hızla döndürüyorsun, uzayın bükülmesine neden oluyorsun, hatta bir şeyleri geri gönderip dönüyorsun. Şüphelerim var.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: EFSANE DÖVÜŞÇÜ: “UZAYLILAR BENİ KAÇIRABİLİR”

“ASTRONOTLAR DA UZAY İSTASYONU DA ‘İP’Lİ YALAN”

“UFO HAVALANDI VE BİR ANDA ORTADAN KAYBOLDU”