Home UZAYTEKNO 18 METRELİK JAPON ROBOT ‘DİZ ÇÖKTÜ’
UZAYTEKNO - 8 Ekim 2020

18 METRELİK JAPON ROBOT ‘DİZ ÇÖKTÜ’

1970'lerin popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen robot hareket etti.

İnanılmaz görüntüler… 18 metre uzunluğunda, 25 ton ağırlığındaki Transformer benzeri Japonlar’ın dev robotunun yürürken gökyüzünü işaret ettiğini ve Yokohama’da bir test sırasında diz çöktüğünü gösteriyor.

Bu inanılmaz büyük cüsse ile kıvrak hareketler yapabilmesi insanları büyüledi.

Japonya’nın Yokohama şehrinde 1970’lerin popüler anime dizisi ‘Mobile Suit Gundam’daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda hareket ettirildi.

Robot aslında bu ay, Ekim 2020’de halka tanıtılacaktı ancak pandemi nedeniyle bu tarihten vazgeçildi. Ona göre de videosu yayımlandı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Yetkililer bu kararın çok zor verildiğini açıkladılar. Yıl içinde bu açılışın gerçekleşebileceğini, detaylar netleştikçe açıklama yapılacağını belirttiler.

6 YILDA İNŞA EDİLDİ

Bu ertelemenin Covid 19’a karşı çalışan ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak için alındığını, tüm önlemler alındıktan sonra açılışın gerçekleşeceğini söylediler.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Bu insanımsı robot, Yokohama Limanı’ndaki Gundam Fabrikası mühendisleri tarafından Yamashita İskelesi’nde yeni bir cazibe merkezi oluşturmak amacıyla inşa edildi.

Çalışmalara 6 yıl önce başlandı. Ancak Gundam robotu ilk değil elbette…

Gundam heykeli.

Bir RX-0 Unicorn Gundam heykeli, neredeyse 19,7 m. yüksekliğinde olan Odaiba, Tokyo’da 2017 yılında açıldı. Bu, ilk olarak 2012 yılında sahaya yerleştirilen bir RX-78-2 modelinin yerini aldı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ‘ROBOT YAZILIM DİLİ VE BİLGİSİ’ KURSU REVAÇTA

ROBOTLAR-5: ROBOTLARA SATRANÇ OYNATTIM

‘UZAYDA SEKS’E ÇÖZÜM: EROBOTLAR