Home UZAYTEKNO AMAZON DİZİSİNİ YAPAY ZEKA YÖNETECEK!
UZAYTEKNO - 27 Eylül 2020

AMAZON DİZİSİNİ YAPAY ZEKA YÖNETECEK!

Türk pazarına açılan Amazon Prime, ilk Türk dizisi Artı’nın çalışmalarına başladı. Bu dizide diğerlerinden farklı olarak yönetmen, bir yapay zeka olacak.

Dijital Platforum Amazon’un ilk yerli dizisi Artı 2021’de yayına girecek. Binnur Kaya, Serenay Aktaş, Okan Bayülgen, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ’ın yer alacağı dizide bir ilk meydana gelecek. Projeyi, ‘yapay zeka’ Enigma yönetecek. Dünya’da bir ilk olma özelliğini taşıyan dijital dizinin tasarımını, Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi (LAMDA) mezunu Burak Arslan üstlendi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

İzleyiciler dizide kendi karakterlerini yazılabilecekler. İlk karakterleri Erzincan’dan başlayarak tüm illerdeki köy çocukları yazacak.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, kullanıcılara normal Amazon müşterileri için mevcut olmayan veya ücretli olarak sunulan ek hizmetlere erişim sağlayan Amazon’un ücretli bir abonelik programıdır. Hizmetler; aynı, bir veya iki günlük teslimatı ve müzik ve video aboneliğini içerir.

Haber ve Kitap da Yazıyor

Yapay zeka gelişimi son zamanlarda o kadar ilerledi ki sadece dizi yönetmekle kalmıyor; haber ve kitapta yazmaya başladı. Washington Post tarafından geliştirilen bir araç, ilk yılında ayda 70 haber yazdı.

Yapay zeka 2026’da kompozisyon yazabilecek. 30 yıl içinde ise çok satan kitaplar yazabilecek.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “YAPAY ZEKA İNSANIN KENDİSİNİ ANLAMASINA YARDIMCI OLACAK”

BAYERN MÜNİH’İN STADINA YAPAY ZEKALI GÜVENLİK SİSTEMİ

“YAPAY ZEKA BİZİ GEÇECEK” VE “BİLGİSAYARIN ÇİPİ, BİZİM KALBİMİZ VAR” ATIŞMASI

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST