Home UZAYTEKNO AMERİKAN ORDUSU, TANK EĞİTİMİNİ WAR THUNDER OYUNUYLA YAPIYOR!
UZAYTEKNO - 21 Mayıs 2020

AMERİKAN ORDUSU, TANK EĞİTİMİNİ WAR THUNDER OYUNUYLA YAPIYOR!

Korona, sen neler yaptırıyorsun! Sosyal mesafeden dolayı Teksas'taki üste tank eğitimi bilgisayar oyunuyla verilmeye başlandı.

ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Killeen’da bulunan Fort Hood üssündeki askerler, askeri becerilerini korumak için online bilgisayar oyunları oynuyorlar. Günlük savaş manevralarını geliştirebilmek için çalışmalar yapan ordu mensupları, bilgisayar üzerinden oynanan War Thunder oyununu kullanıyorlar. Oyun içeriğinde yer alan araçlardan tank, gerçek bir tank gibi değerlendirilip, dört mürettebata yer verilerek, her bir mürettebat için farklı görevler yükleniyor.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

War Thunder oyunundan bir kare.

Covid-19 pandemi sonrası sosyal mesafenin öneminin arttığı günümüz koşullarında, askerlerini riske atmak istemeyen Teksas’taki komutanlar, askerlerin taktik eğitimlerini War Thunder oyunu ile yapıyorlar. Oyunda tamamen gerçek kadro ve koşullara uygun olarak Komutan, Topçu, Yükleyici ve Şoför görevleri yetkili askerlere verilerek gerçek bir tatbikat uygulamasının sanal uygulaması sağlanıyor.

“GENÇ ASKERLERE FİKİR VERİYOR”

Ordunun haber portalı DVIDS ile yaptığı röportajda Yüzbaşı Mike Manougian, “Fikir, gücü korumak için eğitim fırsatlarına sınırlamalar getirildikten sonra ortaya çıktı” dedi ve ekledi: “Boş zamanlarında video oyunlarından hoşlanan çok sayıda askerimiz var, birçoğu ile konuşarak çok fazla tank oyunu oynadığını öğrendik ve fırsatları değerlendirmeye başladık. Her oyun öncesi komutanlar ile brifing düzenlenip, konuşulur ve oyunda gerçekleştirilen tatbikat sonrası tekrar oyuncular ve lider bir araya gelip gerçeğe dayanan simülatörde yapılan hatalar değerlendirilip, mürettebatların görüşleri alınıyor. Bu oyun gerçeği tamamen yansıtmasa da mesleğine adım atan genç askerlere görev ve sorumlulukları hakkında  az da olsa fikir vermesine destek oluyor.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

War Thunder, Rus oyun stüdyosu Gaijin Games tarafından geliştirildi ve ilk olarak 2012’de piyasaya sürüldü. İspanyol İç Savaşı, 2. Dünya Savaşı, Irak Savaşı’nda kullanılan tankları/araçları kullanarak gerçekçi savaşlara odaklandı. Araç seçeneği olarak en eskiden en modern tanklara kadar geniş bir seçenek yelpazesi bulunuyor. Eski tankları kullanırken farklı deneyimler elde eden askerler için beklenmedik bir fayda sağlandığı gözlemleniyor. Hazırlayan: Sezi Meriç DEMİRARSLAN

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: GOOGLE’DAN GÖRME ENGELLİLERE ‘BRAİLLE KLAVYESİ’

XİAOMİ 2020 YILI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

PLAYSTATION 5’İN ÖZELLİKLERİ SIZDIRILDI