Home UZAYTEKNO DIABLO IV MERAKLILARINI SEVİNDİRECEK
UZAYTEKNO - 3 Kasım 2019

DIABLO IV MERAKLILARINI SEVİNDİRECEK

Blizzard Entertainment’ın aksiyon rol yapma serisinin merakla beklenen oyunu Diablo IV duyuruldu; oyun görüntüleri ve fragmanı yayınlandı.

Diablo serisinin BlizzCon® 2019 sırasında duyurulan yeni oyunu duyuruldu. Serinin köklerine sadık kalan Diablo IV’te kıran kırana çatışmalar, korkunç canavarlar, efsanevi ganimetler peşinde destansı maceralar, tekrar tekrar oynanabilirlilik ve ilerleme şansının yine oyun severlere eskisi gibi sunulacak.

TEK BAŞINA VE GRUP HALİNDE SAVAŞILACAK

Oyuncular kendine has doğası ve tehlikeli düşmanlarla dolup taşan yapısıyla geniş topraklara yayılmış bu dünyanın dört bir yanında maceraya doyacak. Sağı solu belli olmayan düşmanlar ve tahayyül edilemez hazinelerle dolu rastgele şekillenmiş zindanlarda dolaşacaklar. Tek başına ve grup halinde oynama seçeneklerini desteklemeye devam edecek olan Diablo IV, aynı zamanda oyuncu gruplarının aynı dünyada birbirleriyle karşılaşabilecekleri fırsatlar da sunacak.

 

İŞTE DIABLO IV’DEKİ İLK 3 KARAKTER SINIFI

Blizzard, Diablo IV’ün ilk üç karakter sınıfını açıkladı:

– Barbar (Barbarian) farklı saldırılara atayabildiği dört ayrı silah taşıma ve bunlar arasında geçiş yapabilme becerisi kazandıran yeni Cephanelik (Arsenal) sistemiyle, eşi benzeri görülmemiş gücüne güç katıyor ve acımasız yakın dövüş becerilerini en üst seviyeye taşıyor.

– Büyücü (Sorceress), Diablo II’deki özüne dönerek düşmanları yok etmek için elementlere şekil veriyor; sivri buz parçalarıyla onları delik deşik ediyor, üzerlerine yıldırımlar düşürüyor ve gökten alev alev meteorlar yağdırıyor.

– Druid güncellenmiş oyun tarzıyla kurt adam, ayı adam ve insan biçimleri arasında akıcı şekilde geçiş yapabilen vahşi bir şekil değiştirici ve Burnings Hells’in güçlerine karşı doğanın öfkesini saçmaktan çekinmiyor.