Home UZAYTEKNO FİKİR BUL, TAKIMINI KUR, 2-4 EKİM 2020’DE HAYDİ SPACE APPS’E
UZAYTEKNO - 20 Ocak 2020

FİKİR BUL, TAKIMINI KUR, 2-4 EKİM 2020’DE HAYDİ SPACE APPS’E

NASA'nın Space Apps yazılım yarışmasının 9'uncusu Ekim ayında yapılacak. Siz de Dünya ve uzay problemlerine kendi çözümünüzü bulup yarışın...

Dünya’nın fikirlerinize ihtiyacı var! Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın Space Apps yazılım yarışması, 9’uncu yılında yine uluslarası bilim insanlarına, kodlayıcılara, teknoloji uzmanlarına, öğrencilere, eğitimcilere kapılarını açıyor… Dünyanın dört bir yanında farklı şehirlerde fikirlerini sunacak, Dünya ve uzay problemlerine değinecek takımlar… 2-4 Ekim 2020’ye hazır mısınız?

Space Apps, yaratıcı, girişimci, cesur katılımcıların projelerine hayat vermek için merakla bekliyor. Evren’in karşı karşıya kaldığı zorluklara çözüm bulmak için deneyler ve deneyimlere fırsat veren Space Apps geçtiğimiz yıllarda katılan birçok kişi için büyük bir şans kapısı oldu. 

Bu yıl yaşadığınız bölgede bu tür bir event organizasyonu yapmak, bir organizasyona ev sahipliği yapmak veya sadece bu yolculuğa katılmak istiyorsanız başvurunuzu hiç bekletmeyin. 

SPACE APPS 2019 ŞANLIURFA’DA DÜZENLENMİŞTİ

Space Apps 2019, 29 bin üzerinde katılımcı ile 71 ülkede 225 ayrı aktivite sundu. NASA’nın, tüm dünyada yaklaşık 100 ülke ve 177 şehirde eş zamanlı olarak düzenleyeceği sekizinci “NASA Space Apps Challenge” etkinliğinin Şanlıurfa, Türkiye ayağı geçen yıl Harran Üniversitesi ve NASA’nın ortaklığında Bilim ve Teknoloji Topluluğu tarafından 18-20 Ekim tarihlerinde Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde #sınırlarınötesinde düzenlendi. NASA önderliğinde yürütülen bu girişim Booz Allen Hamilton, Mindgrub ve SecondMuse ile ortaklaşa organize edildi. 

2019’da kazananlarla ilgili bilgi edinmek, 2020 katılım detayları ve son haberler için websitesini veya Twitter’da  @Space Apps’i takip edebilirsiniz.

KİMLER KATILABİLİR?

Her yaştan herkes katılabilir! Üniversite öğrencileri, lise öğrencilerinin ve toplumun her kesiminden merakı olan herkesin katılmasını bekliyoruz. NASA’nın kurallarına uygun olarak, 16 yaşın altındaki katılımcılara bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından eşlik edilmesini rica ediyoruz.

BİR TAKIMA İHTİYACIM VAR MI?

Siteye katılmak için kayıt olun. Bir takım oluşturmak için arkadaşlarınızı bir araya getirebilir veya etkinlik boyunca katılmak için diğer katılımcıları veya mevcut takımları bulabilirsiniz.

SPACE APPS CHALLENGE NEDİR?

NASA Space Apps Challenge, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde 48 saatten fazla süren uluslararası açık kaynaklı bir hackathondur. Kodlayıcılar, bilim adamları, tasarımcılar, hikaye anlatıcıları, yapımcılar, teknoloji uzmanları ve meraklı olan herkes, Dünya’da ve uzayda karşılaştığımız zorluklarla başa çıkmak için bir araya gelir!

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ÜNLÜ HACKER: “UZAYLILAR BÜYÜK İHTİMAL VAR”

2020’DE HANGİ SİBER TEHDİTLER İLE KARŞILAŞACAĞIZ?

YILDIZLARARASI KUYRUKLUYILDIZI EV YAPIMI TELESKOPLA KEŞFETMİŞ!