Home UZAYTEKNO GOOGLE’DAN RADİKAL DEĞİŞİKLİK
UZAYTEKNO - 21 Kasım 2019

GOOGLE’DAN RADİKAL DEĞİŞİKLİK

Google artık kullanıcıların arama sonuçları ve girdiği sitelerden oluşturduğu profillerine göre siyasi parti reklamlarını göstermeyecek.

Google siyasi reklam politikasını değiştirdi. Artık kullanıcıların arama sonuçları ve girdiği sitelerden oluşturduğu profillerine göre siyasi parti reklamlarını göstermeyecek. Google yanlış bilgi içerdiğine kanaat getirirse reklamı almayacak veya yayından kaldıracak.

Google, kullanıcıların internet tarayıcılarındaki erişim bilgilerine erişerek oluşturduğu profillere göre reklamlarını ilgili kişilere göstermek için kullanıyor. Böylece siyasi partiler kendilerine oy vermeyecek olanlara veya oy verme ihtimali olanlara reklamlarını ulaştırabiliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Google 12 Aralık’ta İngiltere’de yapılacak genel seçim öncesi reklam kısıtlamasını başlatacak. Siyasi reklamlar artık sadece hedefli bir kitleye gösterilmeyecek. Bu kısıtlama 6 Ocak 2020’de de dünyanın her yerinde devreye girecek.

TRUMP CEPHESİNDEN TEPKİ

Google’ın yaptığı açıklamada, eğer politik reklam ‘yalan’ bir içerikse hiç gösterilmeyecek.
Trump’ın yeniden seçim kampanyasını yöneten Brad Parscale, Google’ın yeni reklam politikasına tepki göstererek, “Politik elitler ve büyük teknoloji şirketleri seçimlere hile karıştırmak istiyor” dedi. Google’ın yeni reklam politikası Youtube için de geçerli olacak.

Fotoğraf: Twitter

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: FACEBOOK’TAN RUS HESAPLARINA ENGEL

HUAWEİ’NİN TÜRKİYE’DE ÇEKİLEN İLK AKILLI SAAT REKLAM FİLMİ

UZAYDAN SELFİE UYGULAMASI: SPELFİE