Home UZAYTEKNO HAKKARİLİ GENÇ TEKNOFEST’TE MAKET YOLCU UÇAĞINI SERGİLEYECEK
UZAYTEKNO - 24 Eylül 2020

HAKKARİLİ GENÇ TEKNOFEST’TE MAKET YOLCU UÇAĞINI SERGİLEYECEK

Hakkarili genç tasarımcı, strafor ve atık malzemelerle yaptığı maket yolcu uçağını TEKNOFEST'te sergileyecek.

Hakkarili genç tasarımcı Savaş Tatlı, strafor ve atık malzemelerle yaptığı maket yolcu uçağı ve istihbarat çantasını, davet edildiği TEKNOFEST’te sergileyecek.

22-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’te sergileyeceği ürünleri hazırlayabilmesi için gerekli malzeme desteği sunulan Tatlı, yaklaşık 3 aylık çalışmayla istihbarat çantası ve bir yolcu uçağının maketini yaptı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Koca ile birlikte makamında kabul ettiği Savaş Tatlı´yı tebrik ederek bir süre sohbet etti. Hakkârili gençlerin her konuda yetenekli olduğunu ifade eden Vali Akbıyık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleriyle yolcu uçağı tasarlayan Tatlı´nın 22-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep´te yapılacak olan TEKNOFEST´e davet edildiğini söyledi.

“SERGİLEME ŞANSI YAKALADI”

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Koca da bu yıl Hakkari’den TEKNOFEST’e Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Vali Akbıyık’ın desteğiyle Savaş Tatlı’nın katılacağını belirterek, Tatlı’nın kendisine sağlanan malzemelerle ürettiği yeni ürünlerini sergileme şansı yakalayacağını aktardı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Savaş Tatlı da TEKNOFEST’e katılacağı için mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirerek, desteklerinden dolayı Bakan Varank ve Vali Akbıyık’a teşekkür etti.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ELON MUSK’A ŞOK TEKLİF: “MARS YOLCULUĞUNDA ASTRONOTLARA SİLİKON KADINLARIMIZ EŞLİK ETSİN”

UZAY YOLCULUKLARI İÇİN YAPAY ZEKADAN 40 KAT ZEKİ ROBOT YAPILDI

‘KARA DELİKLER İÇİNDE ZAMAN YOLCULUĞU MÜMKÜN’