Home UZAYTEKNO INSTAGRAM’DAN FENOMENLERİ ÜZECEK KARAR
UZAYTEKNO - 9 Kasım 2019

INSTAGRAM’DAN FENOMENLERİ ÜZECEK KARAR

Instagram yedi ülkede uyguladığı “beğeni sayılarını göstermeme” politikasını önümüzdeki haftadan itibaren ABD’de de göstermeyecek.

Günde 500 milyondan fazla fotoğrafın paylaşıldığı popüler uygulama Instagram uzun süredir gönderilerdeki beğeni sayılarını göstermeme üzerine çalışma içindeydi. Wired’da yer alan habere göre Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri katıldığı bir konferansta ABD’de beğeni sayılarını önümüzdeki haftadan itibaren göstermeyeceğini açıkladı.

“DAHA SAĞLIKLI YAPACAK KARARLAR ALACAĞIZ”

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri “İşimizi olumsuz etkilese bile insanları daha iyi ve sağlıklı yapacak kararları alacağız” açıklamasında bulundu. Instagram şu ana kadar Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda da beğeni sayılarını kullanıcılara göstermiyor.

TÜRKİYE’DE NE ZAMAN UYGULANACAK?

Türkiye’de beğeni sayılarını göstermemenin ne zaman uygulanacağı konusunda henüz bir bilgilendirme yokken, bu uygulama dolayısıyla fenemonlerin, paylaşımlarının daha az insana ulaşması dolayısıyla rahatsız oldukları ifade ediliyor. Beğeni sayısını göstermemenin Instagram’ın popülaritesini etkileyip etkilemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Fotoğraf: unsplash

BAĞLANTILI HABERLER:

“İNSAN, SONSUZA KADAR DÜNYA’DA YAŞAYAMAZ”

UZAY ŞARABI İÇMEYE NE DERSİNİZ?

AY’DA BIRAKILAN FOTOĞRAF MAKİNELERİ