Home UZAYTEKNO iPHONE 12 5G’YE KORONAVİRÜS ERTELEMESİ
UZAYTEKNO - 19 Nisan 2020

iPHONE 12 5G’YE KORONAVİRÜS ERTELEMESİ

Apple firması, Covid-19 pandemisi sebebiyle iPhone 12 5G'nin lansmanını erteleyebilir. "Erteleme yok, Eylül'de" diyenler de var.

Koronavirüsün Dünya’yı etkilemesi sebebiyle her sektör zarar gördüğü gibi teknoloji firmaları da zarar görmeye başladı. Apple da onlardan biri… Covid19 pandemisi sebebiyle sunumunu gerçekleştirecekleri iPhone 12 5G ve bunun gibi teknolojik ürünlerin lansmanına birkaç ay ara verilme ihtimali konuşuluyor. Tanıtımının ardından yeterli ilginin sağlanamayıp satışa sunulduğu zamanda da düşük satış ve tedarik zincirinin kısıtlanması olasılığı korku yarattı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“DÜNYA BÖYLEYKEN KİM TELEFONUNU YÜKSELTİR?”

iPhone 12.

Tedarik zincirinin kısıtlanması bir yana Apple, Dünya’nın şu anda bulunduğu durum içinde insanların telefonlarını yükseltmek istemeyeceği için tüketici potansiyelinin azalacağından endişe ediyor. Bu durumda da ilk 5G teknolojisine sahip iPhone cihazlarında alım oranı ciddi bir düşüş yaşayabilir.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Apple firması bulaşıcı hastalığın yayılmasını önlemek için fabrikalarını ve dükkanlarını kapayarak zaten bir miktar düşüş yaşamıştı. Yanlış bir kararla eğer cihazlarını vakitsiz çıkarırsa, bu düşüş daha da artıp firmayı çok kötü etkileyecektir. O nedenle Apple’ın Mayıs’a kadar Covid-19’un Dünya’daki seyrini analiz edip karar verecek. Bir kesim ise şirketin lansmana konsantre olduğunu iddia ediyor. “Erteleme yok, Eylül’de” diyenler de var. iPhone 12, Türkiye’de 5G desteksiz çıkacak. Hazırlayan: Sezi Meriç DEMİRARSLAN

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: APPLE’A BİR GARİP DAVA: “SİZİN YÜZÜNÜZDEN GAY OLDUM.”

KORONAVİRÜS SONRASI KÜRESEL İŞSİZLİK PANDEMİ KORKUSU

“YENİ iPHONE’DA 3 BOYUTLU KAMERA TEKNOLOJİSİ OLACAK” İDDİASI