Home UZAYTEKNO İSTEDİĞİN KİŞİYİ SEÇ; ROBOTU EVİNE GELSİN!
UZAYTEKNO - 11 Kasım 2019

İSTEDİĞİN KİŞİYİ SEÇ; ROBOTU EVİNE GELSİN!

İstediğiniz bir insana benzeyen otonom robotu, Rus kökenli startup şirketine söylüyorsunuz. O da üretip size yolluyor.

Rus kökenli bir startup şirketi olan Promobot insansı robot Robo-C’yi geliştirdi. Seri üretimine geçilen robotun kime benzeyeceğini seçiyorsunuz. Promobot eve yolluyor…

100 BİN KONUŞMA MODÜLÜ VAR

Promobot şirketinin ürettiği Robo-C modelinin yüzü dünya üzerinde yaşayan istediğiniz bir kişiye benzeyebiliyor. Sabit bir gövdesi olan Robo-C modelinin, üç farklı kademeli hareket kabiliyetine sahip bir boynu var. 600 farklı mimik yapmasını sağlayan 18 hareketli parçaya sahip Robo-C modelinin, 100 bin konuşma modülü içeren bir yapay zekası var. Ancak Robo-C’nin gövdesi hareket edemiyor. Promobot şirketinin “tamamen antropomorfik (insan biçimcilik) bir makine” dediği Robo-C’nin pil ömrü 8 saat sürüyor.

FORMA SATAN JORDAN, YA DA YAZI OKUYAN SHAKESPEARE

Herkesin, profesyonel veya kişisel olarak kullanabileceği robotu sipariş edebileceğini söyleyen Promobot Yönetim Kurulu Başkanı Aleksei Iuzhakov “Hizmet, eğitim ve eğlence alanında büyük bir pazar açıyoruz. Michael Jordan’ın basketbol formaları satan bir kopyasını ve William Shakespeare’in müzede kendi yazılarını okuduğunu düşünün” açıklaması yaptı.

MAKİNELERE KARŞI KORKU KALKACAK

Foxnews’un haberine göre, Promobot şirketi yaptığı açıklamada, böyle bir robotun postane, banka ve belediye gibi kurumlarda çalışmasıyla birlikte insanların makinelere karşı olan korkusunun ortadan kalkabileceğine inandıklarını belirttti.

PROMOBOT ŞİRKETİ

Promobot, robotlar geliştiren bir Rus startup şirketidir. Avrupa’daki en büyük otonom robot üreticisi olan Promobot 35 ülkede yönetici, destekleyici, danışman, rehber ve kapıcı olarak çalışan robotlar geliştiriyor. Promobot Moskova metrosunda, Baltimore Havaalanı’nda, Dubai Alışveriş Merkezi’nde ve IKEA mağazalarında görev yapan farklı modelde (insan görünümlü olmayan) görülebiliyor.

Fotoğraf ve Video: Promobot, Twitter, Youtube

BAĞLANTILI HABERLER:

DARWİN’İN TEORİSİ HACKLENDİ Mİ?

ATATÜRK: “BİR GÜN İNSANOĞLU TAYYARESİZ DE GEZEGENLERE GİDECEK”

“İNSAN, SONSUZA KADAR DÜNYA’DA YAŞAYAMAZ”